5 metai piratų nelaisvėje: „kad išgyventume, valgėme net žiurkes“  (2)

Beveik penkerius metus piratų nelaisvėje praleidę kaliniai išgyveno valgydami žiurkes. 26 pagrobtieji atskleidė šiurpių detalių apie sąlygas, kurias jiems teko iškęsti: jie kasdien gaudavo tik truputį vandens, sunkiai sirgo ir jautėsi kaip „gyvi numirėliai“.

Somalio piratai 26 jūreivius iš Filipinų, Kambodžos, Kinijos, Indonezijos, Taivano ir Vietnamo pagrobė 2012 metais, kai šie plaukė laivu į pietus nuo Seišelių, rašo BBC ir „The Guardian“.

Pasak nevyriausybinės organizacijos „Oceans Beyond Privacy“, pagrobimo metu vienas laivo įgulos narys žuvo.

Piratų užgrobtas laivas paskendo po metų, todėl kaliniai buvo perkelti gyventi į Somalį – ten susirgo ir mirė dar du jūreiviai.

„Valgėme viską, ką radome, net jei nenorėjome, – pasakojo vienas iš įkalintųjų Arnelis Balbero. – Jei išalkdavome, valgydavome viską, kas buvo po ranka. Valgėme net žiurkes, kepėme jas miške. Piratai davė mums labai nedaug vandens.“

Jūreiviai galiausiai buvo paleisti į laisvę šeštadienį, nes pagaliau po ketverių su puse metų buvo sumokėta išpirka. Tačiau A.Balbero tvirtino, kad užtruks vėl priprasti prie normalaus gyvenimo.

„Nežinau, kas laukia už to mažo pasaulio, kuriame buvome, ribų, – sakė A.Balbero. – Bus labai sunku viską pradėti iš naujo.“

Taip pat buvo paviešintas vaizdo įrašas iš 2014 metų, kuriame kaukėtų piratų apsupti įkaitai buvo filmuojami, kad būtų įrodyta, jog jie – dar gyvi.

Klipe užgrobtojo laivo inžinierius Jui Changas Shenas pareiškė, kad nusikaltėliai buvo negailestingi ir per karštį kiekvienam iš kalinių kasdien duodavo vos po litrą vandens.

„Nėra vandens, nėra maisto, – aiškino J.C.Shenas. – Kiekvienas iš mūsų serga kokia nors liga. Piratai mums neduoda vaistų, nes sako neturintys tam pinigų. Du jauni vyrai jau numirė.“

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(10)
(12)
(-2)

Komentarai (2)