18 % žmonių meta elektromobilius ir grįžta prie burzgiančių mašinų - kodėl? Kuo jie motyvuoja tokį pasirinkimą?  ()

Dauguma elektromobilių vairuotojų yra patenkinti savo pasirinkimu. Šiuolaikiniai elektromobiliai yra pakankamai geri, o ir valstybės skatina jų įsigijimą. Tačiau maždaug 18 % elektromobilių vairuotojų sugrįžta prie vidaus degimo variklių. Kodėl?


Reikia pabrėžti tai, kad dauguma elektromobilių vairuotojų apie vidaus degimo variklius nebegalvoja. Kai kurie iš jų net įlipę į draugų automobilius jaučiasi kaip sugrįžę į praeitį ir burzgimui nejaučia jokios nostalgijos. Elektromobiliai yra mūsų mobilumo ateitis ir šis straipsnis neteigia priešingai.

Tiesiog yra žmonių, kurie iš elektromobilių sugrįžta į benzininius ir dyzelinius automobilius. Tegul jų ir mažiau nei tų, kurie senamadiškus automobilius keičia elektriniais, bet jų motyvai vis tiek įdomūs.

Kalifornijos universiteto mokslininkai apklausė žmones iš 4000 namų ūkių ir sužinojo, kad 20 % įkraunamų hibridų ir 18 % elektromobilių savininkų grįžta prie vien vidaus degimo varikliais varomų automobilių. Kodėl?

Skaitomiausi Naujausi

 

Priežastys iš tikrųjų nestebina - žmonės yra nepatenkinti įkrovimo stotelių infrastruktūra. Kai kurie teigė, kad liktų su elektromobiliu, jei jį galėtų įkrauti namie. Įdomu ir tai, kad elektromobilius dažniau metė moterys. Galiausiai, elektromobilio likimo šeimoje tikimybė buvo gerokai žemesnė, jei tai buvo vienintelis šeimos automobilis.

 

Daugiabučių gyventojams dažnai sunkiau įkrauti elektromobilį namuose. Dėl to jie dažniau jų atsisako. Taip, infrastruktūra Kalifornijoje yra nebloga, bet tenka važiuoti iki įkrovimo stotelės - tai kodėl nenuvažiavus iki degalinės? Žmonės kur kas mieliau turėtų elektromobilius, jei juos galėtų įkrauti kasnakt. Ir taip, įkrovimas namuose yra lėtesnis, bet ar tai svarbu, jei automobilio baterijos įkraunamos kaskart, kai jis nenaudojamas stovi garaže? Tai - tarsi galimybė kiekvieną dieną turėti pilną baką benzino niekada nevažiuojant į degalinę.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(49)
(34)
(15)

Komentarai ()