Japonijos firma išnuomoja draugus  (8)

Rengiate vestuves, bet neturite draugų, kuriuos galėtumėte pakviesti į šią gražiausią gyvenimo šventę? Viena Japonijos firma siūlo išeitį vienišiems jaunavedžiams.


Tokijuje įsikūrusi kompanija išnuomoja draugus, darbo kolegas ir netgi gimines, kuriuos galima įtraukti į svečių sąrašą.

Už 502 litus kompanijos darbuotojas atvyks pas jus į šventę kaip svečias, tuo tarpu už širdį veriančią kalbą reikės papildomai sumokėti 253 litus, o už dainą ir šokį - dar 126 litus.

Tokiu būdu svečių sąrašą linkę užpildyti jaunavedžiai, norintys padaryti įspūdį savo antrąjai pusei gausiu draugų būriu.

Recesija taip pat paskatino didesnį šios paslaugos populiarumą. Didėjant bedarbystei ir vis daugiau žmonių pradedant dirbti ne visą darbo dieną, dažniau nuomojami netikri bosai ar kolegos.

Bendradarbius vestuvėms ar kitoms šventėms dažniausiai nuomojasi žmonės, neseniai praradę darbą ir norintys išlaikyti solidų įvaizdį, sako kompanijos vadovas Hiroshi Mizutani.

"Mes atvyksime į jūsų vestuves kaip jūsų draugai vietoj jūsų draugų. Juk priežasčių gali būti įvairių: galbūt jūsų draugas staiga pareiškė negalėsiantis dalyvauti šventėje. O gal jūs palyginote savo ir savo partnerio svečių sąrašą ir norite užpildyti spragas. Be to, šiais laikais yra daug laikinus darbus dirbančių žmonių, kuriems nepatogu į vestuves kviesti savo bosą", - sako Mizutani.

Į vienas neseniai vykusias vestuves jaunikis pakvietė 30 netikrų svečių, apsimetusių jo draugais ir giminėmis, nes tai buvo jo antros vedybos ir jis nepageidavo, kad šventėje dalyvautų tie patys svečiai kaip ir pirmose vestuvėse.

Mizutani kompanija taip pat gali išnumoti kompanionus ir kitomis progomis - korporatyviniams renginiams, laidotuvėms ir privatiems vakarėliams.

Kompanijos darbuotojai gali suvaidinti viską - mylimuosius, sekretores, tolimus giminaičius ir kt.

Apibūdindamas apsimetėliais dirbančių darbuotojų savybes Mizutani sako: "Jie yra mieli, maloniai bendraujantys, prisižiūrintys, jie atrodo taip, tarsi turėtų nuolatinius darbus".

Aut. teisės: TV3
TV3
(0)
(0)
(0)

Komentarai (8)

Susijusios žymos: