Mokslo pasaulį drebina anarchistų teroro išpuoliai  (11)

Prieš mokslą nusiteikę anarchistai Italijoje griebėsi smurto ir teroro, informuoja „Newscientist.com“ ir „Nature“. Visai neseniai anarchistų organizacija paskelbė prisiimanti atsakomybę už išpuolį, įvykdytą Genujoje prieš branduolinės kompanijos „Ansaldo Nucleare“ vadovą Robertą Adinolfį (Roberto Adinolfi) - į jį buvo pasikėsinta šaudant. Ta pati grupuotė paskelbė, jog kitas jų taikinys – italų aerokosminės ir gynybos pramonės gigantė „Finmeccanica“. Anksčiau anarchistų grupuotės kėsinosi į nanotechnologijų tyrėjus ir 2010 m. mėgino susprogdinti IBM laboratoriją Ciuriche (Šveicarija).


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Italijos dienraščiui „Corriere della Sera“ gegužės 11 d. siųstoje tulžingoje žinutėje Nefornalios tarptautinio revoliucinio fronto anarchistų federacijos („Informal Anarchist Federation International Revolutionary Front“) grupuote „Olga Cell“ prisistačiusi organizacija pareiškė, jog keturis šūvius į R. Adinolfį paleido jos nariai.

„Šiuo mūsų veiksmu mes jums, mokslo žmonės, grąžiname tik mažytę dalį tos kančios, kurią jūs sėjate šiame pasaulyje“, – reiškiama pranešime. Jame taip pat įspėjama, jog bus surengta „pasipriešinimo kampanija prieš galvažudį aštuonkojį – koncerną „Finmeccanica“. Beje, branduolinė bendrovė „Ansaldo Nucleare“, kurios vadovas buvo sužeistas, priklauso tam pačiam koncernui „Finmeccanica“.

Anksčiau anarchistų grupuotės kėsinosi į nanotechnologijų tyrėjus ir 2010 m. mėgino susprogdinti IBM laboratoriją Ciuriche (Šveicarija). Mėginimas baigėsi tuo, jog trys sąmokslininkai buvo sučiupti ir nuteisti kalėti.

2011 m. balandį anarchistai siuntinį su bomba nusiuntė į Oltene (Šveicarija) veikiančią koncerno „Swissnuclear“, valdančio maždaug pusę branduolinės pramonės, būstinę. Bomba sprogo, du žmonės buvo sužeisti.

Ryšiai su Meksika

Kaip manoma, anarchistų federacija susijusi su vadinamomis Meksikos ekoanarchistų grupuotėmis. Jos 2011 m. rugpjūtį bombą nusiuntė Monterėjaus technologijų instituto nanotechnologams. Incidento metu buvo sužeisti du žmonės. Užtaisai su sprogmenimis buvo siunčiami ir Meksikos slėnio politechnikos universiteto ir Pačukos politechnikos universiteto (Hidalgas, Meksika) nanotechnologijų kūrėjams, informuoja „Newscientist.com“.

Savo pareiškime dienraščiui „Corriere della Sera“ anarchistų federacija akcentuoja, jog mokslo ir technologijų pasaulis atakuojamas todėl, kad jis visos žmonijos sąskaita tarnauja kapitalizmui, kuris kiekvieną žmogų paverčia besaikiu ir apie nieką nesusimąstančiu pasaulio išteklių vartotoju.

„Anksčiau mokslas žadėjo aukso amžių, tačiau dabar jis veda prie savidestrukcijos ir dar didesnės vergovės, – reiškiama anarchistų pranešime. – Mokslas ir technologijos niekad netarnavo žmonijos labui ir, pačia giliausia prasme, demonstruoja imperatyvinį poreikį eliminuoti visa, kas yra iracionalu, dehumanizuoti, anihiliuoti, efektyviai sunaikinti žmoniją. Šiandien kiekvienas save suvokia tik per prekių gamybos ir vartojimo prizmę.“

„Europietiškoji Fukušima“

Anarchistų laiške atkreipiamas dėmesys ir į branduolinę pramonę. Pranešime įspėjama, jog „tėra tik laiko klausimas, kada mirtį mūsų žemyne pasės „Europietiškoji Fukušima“.

Empos instituto Diubendrofe (Šveicarija), kur tiriamos galimos nanotechnologijų grėsmės aplinkai, Komunikacijos skyriaus vadovas Michaelis Hagmanas (Michael Hagmann) pareiškė, jog į tokius veiksmus ir grasinimus reikia reaguoti labai griežtai.

„Kalbant apie gyvūnų teisių gynėjus, mes bent jau žinome, ko jie nori. Tačiau apie šituos anarchistus aš to pasakyti negalėčiau, – tvirtina M. Hagmanas. – Gal jie nori sustabdyti visus mokslinius eksperimentus, uždrausti automobilius ir sugrįžti į akmens amžių? Nežinau.“

Iki šiol nuožmiausia kampanija prieš mokslo pasaulį laikomi „Unabomberio“ pravarde žinomo buvusio Kalifornijos universiteto matematiko Teodoro Kačinskio (Theodore Kaczynski) išpuoliai. 20 metų trukusios teroro kampanijos metu jo siųsti laiškai su sprogiomis medžiagomis pražudė tris ir sužeidė dvidešimt tris mokslo darbuotojus. Teroristas buvo sučiuptas 1997 m. ir nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(1)
(0)
(0)

Komentarai (11)