Išniekinti ir pakabinti ant tilto: Meksikos narkotikų kartelių įspėjimas tinklaraštininkams (Video)  (15)

Meksikos mieste Nuevo Laredo ant tilto buvo rasti pakabinti dviejų jaunų žmonių išniekinti kūnai. Pagrindinis žudikų tikslas – įspėti žiniasklaidos atstovus dėl Meksikos narkotikų kartelių veiksmų komentavimo internete.

Šalia pakabintų kūnų buvo paliktas plakatas su užrašu: „Taip atsitiks visiems, kurie publikuoja juokingus dalykus internete. Geriau atkreipkite dėmesį. Mes jus prigausime“.

Abu žmonės, mergina ir vaikinas, buvo tarp dvidešimties ir trisdešimties metų amžiaus – jie publikavo informaciją apie narkotikų tinklų veiklą. Abiejų kūnai išniekinti. Policijos pareigūnai teigia, kad tai apsunkina aukų tapatybės nustatymą. Blogai, rašantys apie kartelių nusikaltimus ir žiaurumus, šiuo metu yra bene pagrindinis informacijos apie kartelius tiekimo kanalas. Visi kiti tradiciniai žiniasklaidos kanalai jau yra nutildyti.

Blogeriai jau buvo gavę keletą įspėjimų, tačiau šis įvykis yra pirmas konkretus grasinimas socialinių tinklų naudotojams, praneša Daily Mail. Tyrėjai teigia, kad kūnų dėl įvairių sužalojimų neįmanoma identifikuoti, o liudininkų iš viso nėra.

Kaip teigiama, šis grasinimas yra pirmiausia nukreiptas į du konkrečius blogus – Al Rojo Vivo ir Blog del Narco, kurie publikuoja naujienas, susijusias su Meksikos narkotikų karteliais. Tuo tarpu Blog del Narco pareiškė, kad jų puslapis nėra skirtas kritikai: „Mes napalaikome nė vienos iš pusių, nė vienos iš grupuočių, mes tik informuojame apie tai, kas nutinka“.

Per pastaruosius penkerius metus daugiau nei 34 000 žmonių mirė dėl narkotikų kartelių įvykdytų nusikaltimų. Naujienų agentūros CNN parengtą reportažą šia tema galite peržiūrėti žemiau:


Aut. teisės: TV3
TV3

(1)
(1)
(-1)

Komentarai (15)