E.demokratijos plėtra Kauno rajono savivaldybėje  (0)

Siekdamos paskatinti aktyvesnį piliečių dalyvavimą priimant visuomenei reikšmingus sprendimus, palaikyti glaudų ryšį su rinkėjais, tinkamai atstovauti jų interesams, e.demokratijos projektus įgyvendina ir rajonų savivaldybės. Neseniai vienas iš šių projektų realizuotas Kauno rajono savivaldybėje.

Projektą įgyvendino informacinių ir ryšių technologijų (IRT) įmonių grupei „Elsis” priklausančios bendrovės „Elsis IT” ir „Elsis PRO“.

E. demokratijos projektai – galimybė piliečiams reikšti savo nuomonę valstybės gyvenimo klausimais, teikti pastabas priimant politinius sprendimus, aktyviai dalyvauti savivaldybių politiniame ir visuomeniniame gyvenime. Kauno rajono savivaldybėje įgyvendintas e.demokratijos projektas – tai 3 naujos elektroninės paslaugos gyventojams ir verslui. Kauno rajono savivaldybėje įgyvendintas e.demokratijos projektas – tai 3 naujos elektroninės paslaugos gyventojams ir verslui. Teisės aktų paieškos sistema – tai galimybė operatyviai rasti reikiamą dokumentą. E.posėdis sudaro sąlygas tiesiogiai stebėti tarybos posėdžius ir taip įvertinti politikų darbą, formuoti savo politines nuostatas, operatyviai gauti reikalingą informaciją, o e.konsultacija leidžia perduoti savo nuomonę, pareikšti pastabas ir pasiūlymus valdžios atstovams. Tarybos posėdžių vaizdo ir garso transliavimas, publikavimas bei grįžtamasis ryšys užtikrins visuomenės įtaką politiniams sprendimams, didins viešojo administravimo institucijų veiklos skaidrumą, kurs efektyvią komunikaciją.

Projekto metu Kauno rajono savivaldybėje įdiegta elektroninė Tarybos posėdžių diskusijų ir balsavimo, posėdžių transliavimo, viešinimo ir archyvavimo sistema. Tarybos posėdžių salėje įrengtos valdomos kameros, salės įgarsinimo sistema, sumontuotas vaizdo projektavimo įrenginys, monitoriai, kuriuose rodomi balsavimo rezultatai, atnaujinta interneto svetainė, įdiegta šiuolaikiška turinio valdymo sistema.

Visos šios priemonės ne tik palengvins tarybos deputatų darbą posėdžių metu, padarys jį sklandesnį, efektyvesnį ir produktyvesnį, bet kartu suteiks daug naujų galimybių visiems Kauno rajono savivaldybės gyventojams. Pastarieji atnaujintoje interneto svetainėje www.krs.lt nuo šiol galės stebėti tiesiogines posėdžių transliacijas ar vaizdo įrašus, reikšti nuomonę įvairiais savivaldybės veiklos klausimais, teikti pastabas dėl vietos valdžios institucijų rengiamų teisės aktų, komentuoti svarstomus ar priimtus sprendimus.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: