Pirmoji elektroninių pinigų licencija Lietuvoje suteikta „EVP International“  (5)

Lietuvos bankas pirmąją šalyje elektroninių pinigų įstaigos licenciją ketvirtadienį suteikė lietuviško kapitalo įmonei „EVP International“, administruojančiai sistemą mokejimai.lt. Specialistų teigimu, tai padidins konkurenciją komerciniams bankams ir smarkiai atpigins mokėjimus internetu.


„Iš esmės dabar galime teikti visas elektroninės bankininkystės paslaugas, tik palankesnėmis sąlygomis, gerokai pigiau ir operatyviau“, – sako „EVP International“ generalinis direktorius Kostas Noreika.

Pasak jo, elektroniniai pinigai turi daug pranašumų prieš įprastus, pasaulyje jie plačiai naudojami kaip praktiška, taupanti lėšas, garantuojanti vartotojų saugumą ir anonimiškumą grynųjų pinigų bei mokėjimo kortelių alternatyva.

„Elektroninių pinigų naudojimas internete yra gerokai patogesnis nei atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis ar SMS mokėjimais, nes tokios finansinės operacijos atliekamos iš karto, kai tik centrinė sistema automatiškai patikrina elektroninių pinigų autentiškumą, nelieka tarpininkų“, – sako K. Noreika.

Anksčiau ES direktyva numatė, kad leisti elektroninius pinigus gali tik kredito įstaigos – specializuoti bankai. Tačiau pagal atnaujintą 2009 m. direktyvą šią teisę įgavo ir bendrovės, turinčios elektroninių pinigų įstaigos licenciją. Lietuvoje elektroninių pinigų įstatymas priimtas pernai.

Fiziškai elektroniniai pinigai – programinis tikrų pinigų ekvivalentas, leidžiantis pardavėjams (prekių ar paslaugų) ir pirkėjams keistis piniginiais vienetais. Kuriant tokius ekvivalentus, popieriniai pinigai keičiami elektroniniais pinigais ir virtualūs pinigai kompiuterinių bylų pavidalu saugomi serveryje.

„Mes suteiksime galimybę savo klientams atsiskaityti virtualioje erdvėje ir fizinėse parduotuvėse. Bus galima atsiskaityti naudojant QR kodus ir kitas naujas, jau kai kuriose šalyse patikrintas atsiskaitymo technologijas. Be to, žmonės galės daug pigiau mokėti mokesčius, atsiskaityti su Valstybine mokesčių inspekcija. Mūsų finansinių paslaugų ratas nuolat plėsis. Nuo to fiziniai ir juridiniai asmenys, kurie naudosis šiomis paslaugomis, tik laimės“, – sako K. Noreika.

Pasak jo, daugelyje vietų smulkūs prekybininkai net nepriima banko kortelių, jeigu pirkinio kaina mažesnė nei 20 litų. Priežastis paprasta – nuo mažo pirkinio prekybininkas turės atiduoti kelis procentus bankui už atsiskaitymą banko kortele.

Atsiskaitymui elektroniniais pinigais per mokėjimai.lt sistemą nebūtinos kreditinės ar debetinės kortelės ar elektroninė bankininkystė, jau dabar galima atsiskaityti, pavyzdžiui, mobiliuoju telefonu tiesiogiai – ne per mobiliojo ryšio operatorius.

„Elektroninių pinigų reikšmė – pigesnės ir lankstesnės mokėjimo paslaugos. Tai – ateities atsiskaitymo metodai“, – sako K. Noreika.

Pasak jo, „EVP International“ ir toliau investuos į elektroninių atsiskaitymo paslaugų kokybę ir netrukus savo klientams pateiks jau dabar testuojamų patrauklių mokėjimų sprendimų.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(1)
(0)
(0)

Komentarai (5)