Metalo detektoriumi radinį aptikęs vyras jo vertę suprato tik parsinešęs namo: viduramžių laikų aukso žiede su deimantu – jautri meilės žinutė (Foto)  ()

Pietvakarių Anglijoje esančio Tornkombo kaimelio apylinkėse vyras metalo detektoriumi po žeme aptiko neįtikėtiną lobį – deimantu inkrustuotą auksinį, kone idealios būklės, viduramžių laikų vestuvinį žiedą.© „Noonans“

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žiedą aptikęs vietos gyventojas 69 metų Davidas Boardas teigė, kad tokia veikla užsiima vos kelerius metus. Tiesa, anksčiau, prieš 50 metų, jis išnaršė vietos paplūdimius, bet tąsyk nieko ypatingo ir vertingo nerado, tad buvo ilgam praradęs ūpą.

Tačiau praėjus pusei amžiaus, D.Boardas vėl ėmėsi šio hobio ir nepasigailėjo – aptiko, kaip pats įvardijo – „viso gyvenimo radinį“.

Porlatui CNN D. Boardas teigė: „Ko gero antrą kartą tokio paties radinio rasti nebepavyks. Anuomet kiekvienas žiedas buvo unikalus, asmeniškas, o ne masinės produkcijos, kaip kad dabar. Tad toks radinys yra įspūdingas“.

Neįtikėtina ir tai, kad po penkiasdešimties metų vėl ėmesis tokios veiklos, vyras aukso lobį rado vos antrąją paieškų dieną. Tądien D. Boardas jau buvo beprarandąs viltį ką nors rasti. Tačiau netrukus po kojomis metalo detektorius pyptelėjo.

Vyrui iš pradžių pasirodė, kad aptiko blizgų saldainio įpakavimą ar kokią metalo nuolaužą, atsidūrusią po žeme. Tačiau tik vėliau suprato, kad tai – auksinis žiedas.

Puikių kainų „Xiaomi“ 5G išmanusis telefonas, išmanusis dviratis treniruoklis ir „REDRAGON“ klaviatūros su RGB (Kuponai, Video)
1712 1

Puikios kainos

Kuponai

Galioja iki 2022-12-31

1) „Xiaomi POCO X4 Pro“ - puikios kainos ir kokybės 5G išmanusis telefonas

2) „YESOUL S3“ išmanusis dviratis treniruoklis

3) „REDRAGON Fizz K617“ klaviatūros su RGB

Išsamiau

 

Radinį D. Boaras iškasė aplipusį purvu, įsidėjo į kišenę ir parsinešė namo.

„Kai grįžau ir nuploviau, supratau, kad tai kai kas geresnio, nei maniau iš pradžių“, – tikino vyras.

„Žiedas yra beveik idealios būklės, nukaldintas iš dviejų persipynusių aukso juostų, simbolizuojančių sąjungą ir papuoštas deimantu“, – teigė Nigelis Millsas, monetų ir kitų istorinių senienų konsultantas iš „Noonans“ aukcionų namų.

Be to, aukso žiedo vidinėje pusėje išliko išgraviruotas užrašas senovine prancūzų kalba: „Ieo vos tien foi tenes le moy“. Šį užrašą į lietuvių kalbą galima išversti maždaug taip: „Laikausi tavo tikėjimo, laikykis mano“.

Istorikai ir kiti ekspertai iš „Noonans“, remdamiesi radinio vietove, kokybe ir apskaičiuotu laikmečiu, išsiaiškino, kad šis žiedas priklausė Joanai Brook, kurios vyras buvo Thomas Brook'as.

 

Remiantis istoriniais šaltiniais, ši santuoka įvyko 1388 metais. Joana buvo turtingo drabužių prekybininko bei Bristolio mero Roberto Cheddar'o našlė. Po jo mirties Joana ištekėjo už Thomo Brook'o.


© „Noonans“

„Tai buvo laikai, kai viduramžių riteriškumo ir idealizuotos, kurtuazinės meilės sampratos buvo pasiekusios savo aukščiausią vertybinį tašką, o žiedas atspindi šias sąvokas“, – teigiama „Noonans“ pranešime.

Žiedas bus parduodamas aukcione – už jį lapkričio 29 dieną vyksiančiame aukcione tikimasi gauti apie 35 000 – 45 000 eurų. Šis žiedas oficialiai pavadintas „Ponios Brook viduramžių laikų aukso žiedu su deimantu“.

Dabar D. Boardas lobių – monetų ir kitų vertingų objektų – ieškoti eina tris kartus per savaitę, priklausomai nuo oro sąlygų.

„Būtų neįtikėtina, jei vėl ką nors rasčiau. Niekada nežinai, ką kitas detektoriaus signalas parodys po žeme“, – teigė neįtikėtinos sėkmės jau sulaukęs vyras.

 

Lobių ieškojimas Jungtinėje Karalystėje yra gana populiarus laisvalaikio praleidimo būdas, tačiau tokia veikla yra griežtai kontroliuojama įstatymų.

Remiantis Jungtinės Karalysės 1996 metų Lobių įstatymu, apie visus rastus objektus reikia pranešti vietos valdžios institucijoms, kad jie būtų klasifikuojami. Apie objektus, kurie iš pažiūros laikomi lobiais, reikia pranešti per 14 dienų. Jei objektas bus pripažintas lobiu, jis bus perduotas muziejui, o radinį aptikęs asmuo ar savininkas turi teisę į atlygį.

Šaltiniai:

Aut. teisės: delfi.lt
(13)
(0)
(13)

Komentarai ()