To pasaulyje dar nebuvo: akvariumo žuvelės „apvogė“ savo šeimininką – pasinaudojo jo kreditine kortele (Video)  ()

Žaidimų kompiuterio „Switch“ savininko akvariumo žuvelės prisijungė prie jo e.parduotuvės paskyros ir pasinaudodamos savo šeimininko kortele, papildė jo paskyrą lėšomis. „Nusikaltimas“ buvo užfiksuotas vaizdo įraše tiesioginės transliacijos metu. Šimtai žiūrovų stebėjo, kaip žuvelės „pavogė savo šeimininko tapatybę“ – kol jo nebuvo šalia.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Visas „apiplėšimas“ prasidėjo kaip eksperimentas, kurio tikslas buvo patikrinti, ar akvariuminės žuvys gali savarankiškai pereiti žaidimus „Pokémon Scarlet“ ir „Pokémon Violet“. Tam japoniško „YouTube“ kanalo „Mutekimaru Channel“ savininkas įrengė internetinę kamerą, nukreiptą į savo akvariumą. Judesius sekanti programinė įranga stebėjo žuveles: jei jos sustodavo arba pakeisdavo plaukimo kryptį virš specialių valdiklių, atitinkama įvestis būdavo užregistruojama žaidime.

Mutekimaru šį eksperimentą jau buvo atlikęs anksčiau. 2020 m. jo žuvelės sėkmingai atliko bandymą ir įveikė „Pokémon Sapphire“ per maždaug 3195 valandas (aktyviai žaidžiantis žmogus tai galėtų padaryti per maždaug 30 valandų). Tačiau šį kartą viskas vyko ne visai taip, kaip buvo suplanuota.

Tapatybės vagystė įvyko tuo metu, kai pats Mutekimaru nedalyvavo tiesioginėje transliacijoje. Žaidimas vyko sklandžiai, žuvelės laimėjo kelias kovas. Po 1144 valandų žaidimas užstrigo – kaip kartais nutinka žaidimuose – tačiau Mutekimaru nedalyvaujant ir neištaisius situacijos, sistema toliau registravo žuvelių perduodamas įvestis.

Galiausiai „mažosios programišės“ įjungė „Nintendo“ elektroninę parduotuvę (net du kartus!) ir visiškai atsitiktinai užregistravo teisingą įvesties seką, kad į Mutekimaru paskyros sąskaitą iš jo kreditinės kortelės, kuri buvo išsaugota „Switch“ paskyroje, būtų pervesta 500 jenų (apie 4 JAV dolerius). Tuo pačiu žuvys visiems transliacijos stebėtojams atskleidė savo šeimininko kreditinės kortelės informaciją.

 

Mažosios nenaudėlės „sugebėjo“ panaudoti dalį Mutekimaru sukauptų apdovanojimų taškų, kad įsigytų naują avatarą, atsisiųstų „N64“ emuliatorių, priverstų „PayPal“ atsiųsti jam patvirtinimo el. laišką ir pakeistų šeimininko „Nintendo“ paskyros pavadinimą iš „Mutekimaru“ į „ROWAWAWAWA¥“. Žuvų valdomas žaidimas iš viso truko septynias valandas – kol šeimininkui pagaliau pavyko išjungti „Switch“.

 

Mutekimaru susisiekė su „Nintendo“, paaiškino, kas nutiko – ir paprašė grąžinti 500 jenų. Kaip bebūtų juokinga, „Nintendo“ patenkino šį prašymą. Taigi, viską apibendrinant, iš tiesų nebuvo patirta jokių nuostolių – išskyrus 10 taškų už avatarą.

Belieka tikėtis, kad Mutekimaru labai nesupyko ant savo žuvelių – ir nepaleis jų kelionėn kanalizacijos vamzdynu, rašo „Techspot“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(20)
(6)
(14)

Komentarai ()