Labai įdomi, bet mažai girdėta „Silūro hipotezė“ – ar pažangi civilizacija galėjo gyventi Žemėje milijonus metų anksčiau nei žmonės? (Foto, Video)

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

EEE 2023-02-14 13:38
Su žmonėmis linkusiais į demagogiją tenka aiškintis po klausimą - kad mamuto skrandyje liktu nesuvirškinta žolė skrandžio sultys turi sušalti greičiau kaip per 30 min, kitaip žolė susivirškins. Tai toks nenuginčijamas faktas. Kaip tai atsitiko viena iš hipoteziu apie kometą, bet tai tik hipotezė. Kitas reikalas, kad galėjo būti ir visiškai kitaip, na pvz. kadangi žmonės tuos mamutus medžiojo tūkstančius metų, tai jie "išmoko" pasigaminti šaldiklius į kuriuos tilpdavo visas mamutas. Paskiau jie tuos mamutus pamiršdavo, o mes juos dabar randame
immortallt 2023-02-14 14:09
Būtent, kometa yra tik hipotezė. Tu pateikei, kaip faktą. Čia net nesigilinant, ar iš viso buvo toks mamutas rastas.
EEE 2023-02-14 14:37
...aišku, kad "nesigilinant" tokių mamutų rasta nebuvo, o pasigilinus ir pasidomėjus mokslininkai rado gal apie 100 ar daugiau. Čiukčiai tokių mamutų mėsa savo šunis šerdavo, o jei bėda prispirdavo ir patys pasimaitindavo...
immortallt 2023-02-14 14:59
Aš konkrečiai apie mamutus, kurių skrandyje žolė nesuvirškinta.
EEE 2023-02-14 15:09
Reikėtų paieškit, bet nesigilinant... http://www.technologijos.lt/n/mokslas/i ... as/S-81523
immortallt 2023-02-14 15:23
Ne esmė faktas, ar yra žolės skrandyje ar ne, sušalti per 30 minučių yra daugiau nei viena galima priežastis. Todėl ir sakau, kad net netikrinu.
Hmz 2023-02-14 15:30
Pacituok, kas tame straipsnyje rašoma apie nesuvirškintą žolę. Gal blogai skaitau, nes nieko nerandu.
EEE 2023-02-14 15:44
Kai būsiu namie paieškosiu youtube filmuką kokių 50 min...
immortallt 2023-02-14 16:22
Jo jo, youtube - patikimas duomenų šaltinis
mindaugas.vaitiekūnas 2023-02-14 19:50
Tų "klaustukų" yra ir daugiau. Kad ir pvz. randama įrodymų***, kad labai seniai Žemėje yra buvę branduolinių sprogimų - ale tai ne 20-to amžiaus išradimas. *** kaip suprantu, tie įrodymai gali būti ir kito/kitokio įvykio padarinys. Prieš ~2000 metų buvo išrastas garo variklis, tiksliau "Aeolipile" (nežinau kaip lietuviškai). Uždėjai diskinį pjūklą ant tokio ir puikiausias kreizas Apie tai kalbu todėl, nes kažkur mačiau, kad piramidžių akmenyse buvo rasta "diskinių pjūklų" pėdsakų, senovės papuošaluose - grąžtų pėdsakų. Tai kas ten žino kokiam kaime tokie pritaisai galėjo būti sukurti dar gerokai seniau, o laikui bėgant tiesiog užmiršti - štai ir "lost technology". Manau, kad seniau žmogus turėjo gerokai daugiau laiko pamąstyti apie tuos "pasidaryk pats" dalykus. O šiaip esu tos nuomonės, kad Marse kažkada buvo gyvybė. Ir gal būt ten buvo (galėjo būti) pakankamai sąmoningi padarai, kurie sugebėjo išskristi į kitas planetas. Bet kol nėra įrodymų - tai tik fantazija
immortallt 2023-02-14 21:43
Grąžtui nereikia variklio, yra mechaniniai. Pjūklui nereikia variklio, suki mechaniškai. "pjūklo žymės" arba tik tai, kas panašu į pjūką. O kodėl konkrečiai Marsas? Kodėl ne iš Veneros, kai ten nebuvo tiek CO2 atmosferoje? Gal būtent veneroje tek daug CO2 yra pasekmė ten buvusios civilizacijos sukeltos klimato kaitos pasekmė?
mindaugas.vaitiekūnas 2023-02-14 23:13
Manau kritinis momentas yra RPM ir trintis: per pavaras didelio greičio neišgausi, nes tave tiesiog įveiks trintis. Na bent jau kalbant apie laikotarpį be guolių. Aišku galima aplink pagalį susukti virvę, tada tą virvę temti ir ale suksis kurį laiką į vieną pusę. Pvz. yra rasta tokia žalia apyrankė, kuriai kaip manoma yra apie 40k metų. Ir joje labai tiksliai (stabiliu grąžtu) padaryta skylė (dideliu RPM). Tai va kaip? Su Venera "palaidotas reikalas" - varga ar ten kažką pavyktų rasti apčiuopiamo. Su Marsu kiek paprasčiau.
immortallt 2023-02-15 09:10
Vėl viskas remiasi į tai, kad nėra dabar tokių meistrų, kurie neprieitų prie elektrinių įrankių, ir kurie dirbtų karta iš kartos galvodami, kaip patobulinti tą vieną procesą. Elementariai pradėjau po univiero vieną iš darbų - duomenų rinkimo ir apdorojimo darbą. Per pirmą pusmetį vieną užduotį darydavau 2-3 savaites ir dar priklausydavo nuo to, kokia kalba reikėjo duomenis ieškoti. Po 2 metų tą pačią užduotį tik kitai šaliai/sektoriui atlikdavau per ~2 dienas. Kai tą patį sektorių ir šalį darai, tai iš viso per 15-30 minučių užduotį pakartoti galėjau. O dabar paimkime, kad tą darbą daryčiau 30 metų? Tai po tiek laiko būčiau sudėjęs algoritmą, kad jei kas kardinaliai su duomenų formatais nesikeičia, viską ką anksčiau būčiau daręs 3 metus padarytų už mane kompas per 15 minučių ir dar ekstra visokių įžvalgų ir išvadų. O jau mano palikuonys nebepradėtų iš naujo nuo 2-3 savaičių tą patį užduotį atlikti, jie imtų mano parašytą algoritmą, išsianalizuotų jį ir jį tobulintų, kad ne tik atliktų tai ką aš dariau, o dar ekstra padarytų visokių dalykų. Pavyzdys labiau pritemptas prie šiuolaikinių laikų, kai progresas greitesnis, bet niekada nenuvertink žmogaus išradingumo, kai tą patį darbą reikia daryti ilgą laiką ir tik apie tai ir galvoji bei net ir darbštaus žmogaus tingumo, t.y. noro padaryti paprasčiau, ar poreikio kūrybai, padaryti kitaip, nei kiti. Su Venera palaidotas reikalas, nes atmosfera labai nepalanki, bet apie Venerą realiai beveik nieko nežinome ir tiek pat tikėtina, kad ten buvo gyvybė, ar net yra gyvybė, kiek ir Marse.
mindaugas.vaitiekūnas 2023-02-15 19:10
Tai ir sakau - prarasta technologija. Ir tavosios tas pats laukia: tobulinant technologiją ir nepradedant iš naujo, keičiantis žmonių kartoms būna pamirštamas pats "starting point'as". Manau, kad tai galioja viskam, kas laikui bėgant tampa sudėtinga.
Dannas3 2023-02-15 19:46
Dabar ne akmens amzius, kad ismintis butu perdavinejama tik pasakojimais. Viskas nuseda i knygas ir interneta, tai neisivaizduoju kaip ka pamirst butu imanoma. Nesikisau i diskusija, nes tik sypsena kele, kaip galima apie tokius kliedesius rimtu veidu kalbet. Ble isgirsta kokius nors ancient alien tipo kliedesius ir bando rimtu veidu sakyt kad taip ir buvo. Juk nesunku inernete dabar praktiskai kiekvienam kliedesiui surast paaiskinimus. Tada nereiks kliedet apie marsiecius ar indu atomines bombas.
mindaugas.vaitiekūnas 2023-02-15 20:34
"Boom" ir nebelieka nei knygų, nei interneto, nei 99% homo sapiens. Po 1000 metų iš naujo atrandami antibiotikai - wow!
Dannas3 2023-02-15 21:15
Tada tas boom turetu but dar didesnis nei tas kuris sunaikino dinozaurus. Pagal filmo scenariju saujele zmoniu isgyventu irengtose sleptuvese, daugiausia mokslininkai, aisku su visa enciklopedija.
mindaugas.vaitiekūnas 2023-02-15 22:26
Civilizacijai sugraiauti labai didelio boom nereikėtų - "šiek tiek" dulkių į atmosferą ko pasekoje šaltis, badas ir socialinė sistema ima griūti pagal scenarijų "žudyk arba būsi nužudytas". Galiausiai lieka nekontroliuojami "didieji žmonijos pasiekimai" (pvz. radioaktyvių atliekų saugyklos, virusų laboratorijos, naftos platformos jūrose/vandenynuose) ko pasekoje tinkamų vietų gyvenimui dar labiau sumažėja. Čia ir baigiasi GPS, internetas ir pasaulis vėl didelis ir platus. Ir tamsus
immortallt 2023-02-16 10:02
Tai vat, žmonija turėtų rimčiau dėmesio skirti sukaupti maisto rezervams, kad užtektų bent 3-5 metams. Taip pat dirbti prie uždarų maisto auginimo sistemų, kad išmaitinti populiaciją galėtume net ir branduolinės žiemos atveju. Taip, šiuo metu tai labai brangu, bet tobulinant technologijas, būtų galima stipriai atpiginti.
EEE 2023-02-16 12:27
Mamutų išmirimo hipotezė... https://www.youtube.com/watch?v=k7UMdNoCwls