Prie nevisaverčio maisto priprantama kaip prie narkotikų  (9)

Prie nevisaverčio maisto net tik priprantama kaip prie kokaino, bet jis lygiai taip pat pakeičia žmogaus smegenis, teigia mokslininkai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tyrimai apie narkotinį nesveiko maisto poveikį pasirodo jau ne pirmą kartą. Žiurkių tyrimo eksperimentus Paulas Kenny pradėjo dar pernai metais. Jų metu jis nustatė, kad tarp nesveiko maisto sukelto nutukimo ir noro maitintis nesveiku metu esama tam tikro ryšio. Dabartiniai eksperimentai yra šių anksčiau atliktų tyrimų tąsa.

Kaip praneša portalas healthhday.com, eksperimentuojant su žiurkėmis, kurios buvo neribotai šeriamos labai kaloringu maistu (saldainiais ar sūrio pyragais), pastebėta, kad prie tokio raciono jos labai greitai priprasdavo ir jį ėsdavo net tada, kai žinojo, jog už tai joms gresia elektros šokas. Kita žiurkių grupė, kurios ėsdavo sveiką, gerai subalansuotą maistą, iškilus pavojui, sutartinai atsisakydavo maisto.

Tyrimams vadovavęs Scripps tyrimų instituto (JAV) mokslininkas Paulas Kenny`is priduria, kad prie nevisaverčio maisto pripratusios žiurkės, kurioms vėliau buvo duodamas tik sveikas maistas, jo nevalgydavo ir, panašu, skelbdavo kelių savaičių bado streiką. Mokslininkai teigia, kad pasikeitė ne tik prie nevisaverčio maisto pripratusių žiurkių elgesys, tačiau ir smegenų atlygio sistema (angl. „brain`s reward system“). Manoma, kad šis atradimas prisidės prie vaistų nuo nutukimo sukūrimo.

„Šie gyvūnai yra labai panašūs į per daug sau leidžiančius žmones. Atrodo, jog gerai kartais krimstelti traškutį, tačiau problemų atsiranda pakartotinai persivalgius“, – apie tyrimo reikšmę naujienų agentūrai „Reuters“ sakė tyrėjas. Tyrimo rezultatai kovo 28 dieną publikuoti žurnale „Nature Neuroscience“. Tiesa, daugelis ekspertų pripažįsta, jog toliau reikėtų atlikti patikslinančius tyrimus, kurių metu būtų pabandyta išaiškinti, ar vadinamasis greitas maistas neturi dirbtinai apetitą stimuliuojančių medžiagų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (9)