[ŽT] Prasidėjo pirmasis iš keturių supermėnulių 2023 m. Kada stebėti neįprastą reiškinį (Video)  ()

Liepos 3 d. daugelio pasaulio šalių gyventojai išvydo pirmąjį iš keturių 2023 m. supermėnulių.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

2023-ųjų vasara taps tikru „kosminiu“ sezonu – iki rudens pradžios galima pamatyti keturis supermėnulius. Pirmasis iš jų prasidėjo liepos 3 d., 14:40 Helsinkio laiku.

Pasak JAV karinio jūrų laivyno observatorijos, liepos mėnulio pilnatis taip pat žinoma kaip Perkūno mėnulis, rašo „Space“.

Supermėnuliu vadinamas momentas, kai palydovas yra arčiausiai žemės. Šį kartą jis bus 22 500 kilometrų arčiau nei įprastai. Mėnulio pilnatis reiškia, kad mėnulis yra priešingoje saulės pusėje nuo žemės ir todėl yra visiškai apšviestas.

„Jei stovėtumėte Mėnulyje norimoje ilgumoje, būtų vidurdienis, Saulė būtų tiesiai virš galvos Mėnulio pusiaujyje... Mėnulio diena trunka apie 14 dienų, nes jis visada atsuktas į Žemę ta pačia puse“, – komentavo „Space“ autoriai. Ir praėjus trims dienoms po pirmojo supermėnulio, Žemės palydovas priartės prie žieduotos Saturno planetos.

 

2023-aisiais, be liepos mėnesio, mūsų laukia dar trys supermėnuliai: rugpjūčio 1 ir 30 d., taip pat rugsėjo 28 d.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
Autoriai: Vigmantas Balevičius
(7)
(0)
(7)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: