Marsaeigis „Opportunity“ rado dar vieną geležinį meteoritą  (7)

NASA sukurtas marsaeigis „Opportunity“ Raudonojoje planetoje rado į geležinį meteoritą panašų objektą, pranešama Space.com tinklalapyje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šis 45 centimetrų pločio radinys, pavadintas „Oilean Ruaidh“, buvo aptiktas rugsėjo 16 dieną, marsaeigiui nuvažiavus 81 metrą. Jo spalva, tekstūra, padėtis planetos paviršiuje ir kiti požymiai leidžia mokslininkams teigti, kad tai geležinis meteoritas.

Norėdami nustatyti tikrą radinio tipą, mokslininkai planuoja nusiųsti marsaeigį arčiau prie tariamo meteorito. Jei specialistų prielaidos pasitvirtins, tai jau bus penktasis Marse rastas meteoritas, kurio sudėtyje yra didelis geležies kiekis.

Marsaeigis „Opportunity“ – tai vienas iš dviejų aparatų „dvynių“, pasiekusių Marsą 2004 metais. Iš pradžių buvo planuojama, kad jų misija tęsis tik 90 dienų, tačiau abu marsaeigiai dirba žymiai ilgiau. Iki šiol Marso paviršiuje „Opportunity“ nuvažiavo 23,3 km. Jo „dvynis“ – marsaeigis „Spirit“ 2010 metų balandį pateko į smėlio spąstus, iš kurių nesugebėjo išsivaduoti, nežiūrint į visas mokslininkų įdėtas pastangas. Todėl buvo nuspręsta nutraukti aparato išvadavimo bandymus ir paversti jį stacionaria stebėjimų stotimi.

„Opportunity“ vis dar yra veikiantis ir juda link didžiulio kraterio, pavadinto „Endeavour“.

Aut. teisės: Elektronika.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (7)

Susijusios žymos: