Tai gali sukelti revoliuciją chirurgijoje! Sukurti „smegenų klijai“  ()

Atradimas atveria naujas perspektyvas neurochirurgijai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Mokslininkai sukūrė naują biomedžiagą, skirtą atkurti kietąjį smegenų dangalą. Šis sprendimas galėtų pakeisti dabartinius metodus ir turės įtakos neurochirurgijos praktikai, rašo „Science Translational Medicine“.

Šis atradimas priklauso Harvardo universiteto Wysso biologinės inžinerijos instituto bioinžinieriams ir Harvardo Johno A. Paulsono inžinerijos ir taikomųjų mokslų mokyklos (SEAS) mokslininkams.

Kietoji medžiaga, dengianti centrinę nervų sistemą, atlieka svarbų vaidmenį saugant galvos smegenis ir nugaros smegenis. Dėl traumų ar chirurginių procedūrų nutekėjęs smegenų skystis gali sukelti rimtų problemų pacientams, o nauja biomedžiaga, vadinama „Dural Tough Adhesive“ (DTA), pasižymi geresnėmis savybėmis nei esami sandarikliai.

Mokslininkai jau išbandė gyvūnų smegenų medžiagą in vivo ir žmogaus kilmės audinius ex vivo. Tyrimai parodė, kad DTA yra labai patvari ir atspari padidėjusiam intrakranijiniam slėgiui.

 

DTA taip pat parodė mažesnį nuotėkio greitį ir geresnį sukibimą su kietuoju sluoksniu nei jo pirmtakai.

Mokslininkai įsitikinę, kad jų atradimas atveria naujas perspektyvas neurochirurgijai ir siūlo veiksmingesnius bei saugesnius kietojo audinio atstatymo sprendimus.

Šie duomenys gali prisidėti prie biomedžiagų kūrimo ir jų taikymo įvairiose medicinos srityse, įskaitant regeneracinę mediciną.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(12)
(0)
(12)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()