Sureguliuos kraujospūdį, sumažins juosmens apimtį. Kuo dar naudingas šis aliejus  ()

Sezamų aliejus gali pagerinti kraujospūdį ir širdies sveikatą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Apsipirkdami maisto prekių parduotuvėje galbūt matėte sezamų aliejų, stovintį šalia alyvuogių aliejaus ir kitų rūšių augalinio aliejaus. „EatingWell“ atskleidė, ar šis aliejus yra sveikas ir kodėl šis Azijos produktas vertas jūsų dėmesio.

Sezamų aliejus yra valgomasis maistinis aliejus, išgaunamas iš sezamų sėklų. Jis paplitęs Azijos ir Artimųjų Rytų virtuvėse. Sezamas daugiausia auginamas Sudane, Indijoje, Mianmare ir Tanzanijoje. Jungtinėse Amerikos Valstijose didžiausi sezamo augintojai yra šilto klimato valstijos: Oklahoma, Teksasas, Kanzasas ir Florida.

„Kaip ir kiti kepimo aliejai, pavyzdžiui, rapsų ir saulėgrąžų, sezamų aliejus išgaunamas iš žalių ir neskrudintų sėklų. Tai stabilus aliejus, kurio dūmų temperatūra yra 210 °C (410 °F), todėl jį geriausia naudoti kaip universalų aliejų maistui gaminti, kuris taip pat tinka kepimui aukštoje temperatūroje, pavyzdžiui, maišant ir kepant“, – pažymima leidinyje.

Leidinyje teigiama, kad skrudinto sezamų aliejaus dūmų temperatūra yra žemesnė, kai jis kaitinamas ilgą laiką, todėl gali sudegti ir slinkti, todėl jį geriausia naudoti gaminant maistą žemoje arba vidutinėje temperatūroje. Neskrudintą sezamų aliejų galima naudoti kaip sudedamąją dalį marinatuose, padažuose ir salotų padažuose.

Sezamo aliejaus nauda sveikatai

 

Sezamų aliejuje gausu mononesočiųjų ir polinesočiųjų riebalų, kurie gali padėti padidinti gerojo cholesterolio kiekį ir sumažinti blogojo cholesterolio kiekį. Sezamų aliejuje taip pat yra fitosterolių – augalų junginių, pasižyminčių antioksidacinėmis ir širdžiai naudingomis savybėmis.

Be to, šis produktas gali pagerinti kraujospūdį. Sisteminė apžvalga parodė, kad reguliarus sezamų vartojimas buvo susijęs su sistolinio ir diastolinio kraujospūdžio, taip pat kūno svorio ir juosmens apimties sumažėjimu, o tai gali padėti sumažinti kraujospūdį.

Galimas sezamų aliejaus vartojimo pavojus

 

Specialistai pataria alergiškiems sezamui žmonėms vengti sezamo aliejaus ir bet kokių jo turinčių maisto produktų.

„Dabar galite lengvai nustatyti, ar maisto produkto sudėtyje yra sezamo, nes Maisto ir vaistų administracija reikalauja, kad ant maisto produktų ir maisto papildų pakuočių būtų nurodytas sezamo kiekis“, – priduriama leidinyje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Vakarų ekspresas
Vakarų ekspresas
(7)
(0)
(7)

Komentarai ()