Metileno chloridas apdirbimo procese. Ar saugu gerti kavą be kofeino?  ()

Žmonėms, vengiantiems kofeino, kava be kofeino atrodo nekenksmingas pasirinkimas. Tačiau kai kurios sveikatos gynimo grupės, kurios teigia priešingai, kreipėsi į JAV maisto ir vaistų administraciją, kad uždraustų pagrindinę cheminę medžiagą, susijusią su kofeino pašalinimo procese dėl vėžio rizikos.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pasak Darbuotojų saugos ir sveikatos administracijos, ši cheminė medžiaga yra metileno chloridas, bespalvis skystis, naudojamas tam tikruose pramoniniuose procesuose, „įskaitant dažų nuėmimą, vaistų gamybą, dažų valiklių gamybą ir metalo valymą bei riebalų šalinimą“.

Metileno chloridas jau seniai žinomas kaip kancerogenas, kurį tokiu pripažino Nacionalinis sveikatos institutas, Nacionalinė toksikologijos programa, Aplinkos apsaugos agentūra ir Pasaulio sveikatos organizacija, sakė Aplinkos apsaugos fondo cheminės politikos vyresnioji direktorė dr. Maria Doa., viena iš penkių grupių ir asmenų, pateikusių dvi peticijas dėl maisto ir dažiklių priedų, lapkričio mėn. išsiųstų FDA.

FDA pateikė peticijas svarstyti gruodžio 21 d. ir priėmė viešas pastabas dėl pranešimo apie padavimo pranešimą iki kovo 11 d.

„Be to, kad metileno chloridas yra kancerogeninis, jis gali sukelti ir kitokią žalą sveikatai, pavyzdžiui, toksinį poveikį kepenims ir esant didesniam poveikiui neurologinį poveikį, o kai kuriais atvejais ir mirtį“, – pridūrė Doa el. Remiantis JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrų duomenimis, ši rizika kyla dėl išorinio ūmaus didelio cheminės medžiagos kiekio poveikio arba pačios cheminės medžiagos nurijimo.

Dėl cheminės medžiagos toksiškumo EPA 2019 m. uždraudė ją parduoti kaip dažų nuėmiklį, o 2023 m. agentūra pasiūlė uždrausti jo pardavimą kitoms vartotojų reikmėms ir daugeliui pramonės ir komercinių tikslų, sakė Doa. Tačiau maisto naudojimas, kurį FDA reguliuoja pagal Federalinį maisto, vaistų ir kosmetikos įstatymą, išlieka. 

Aplinkos apsaugos fondas ir jo peticijos pateikėjai teigia, kad leisdama metileno chloridą maiste, FDA „nepaisė“ 66 metų senumo federalinio įstatymo, vadinamo Delaney sąlyga, papildymu, pagal kurį FDA reikalaujama uždrausti maisto priedus. 

„Todėl šios cheminės medžiagos kategoriškai negali ir neturėtų būti laikomos saugiomis“, – sakė Doa.

FDA teigė, kad šiuo metu peržiūri peticijas, bet nekomentuoja jų, kol jos yra peržiūrimos, sakoma FDA atstovo pranešime.

Štai ką ekspertai ir FDA sako apie šią sąlygą šiuolaikiniame kontekste ir ką turėtumėte žinoti apie kavos be kofeino saugumą.

Ką mes žinome apie metileno chloridą

FDA turi vieną reglamentą, leidžiantį naudoti metileno chloridą kaip tirpiklį kavai dekofeinui pašalinti, ir numato, kad „metileno chlorido likučiai neturi viršyti 10 milijonų dalių (0,001 %) skrudintoje kavoje be kofeino ir tirpioje kavos ekstrakte be kofeino. kava).

„Nors metileno chloridas gali būti netiesiogiai susijęs su maisto perdirbimu, pvz., kavos pupelių dekofeinu, likučių ribos buvo nustatytos siekiant apriboti poveikį“, – el. paštu sakė FDA atstovas. „Bet koks maisto produktas, kuriame yra metileno chlorido likučių, viršijančių nustatytas ribas, neleidžiamas parduoti ar vartoti.

 

Nacionalinės kavos asociacijos prezidentas ir generalinis direktorius Williamas Murray'us sakė, kad uždraudus „European Method“ kavą be kofeino – tokios rūšies, kuriai naudojamas metileno chloridas – „prieštarautų mokslui ir pakenktų amerikiečių sveikatai“.

„Nėra įrodymų, kad europinis metodas be kofeino kelia kokią nors riziką“, – pridūrė jis el. „Iš tiesų, didžiulis nepriklausomų mokslinių įrodymų svoris rodo, kad europietiško metodo be kofeino, kaip ir visos kavos, gėrimas yra susijęs su sumažėjusia daugybinių vėžio formų rizika ir kita reikšminga nauda sveikatai.

Tačiau paskutinis FDA sprendimas dėl cheminės medžiagos naudojimo kavai „yra dešimtmečių senumo ir aiškiai pasenęs“, sakė Doa.

„Yra daugiau informacijos apie metileno chlorido toksiškumą ir lygius, kuriais jis sukelia šį toksiškumą“, – pridūrė ji. „Ši informacija ir naujesnė informacija apie tai, kiek kavos išgeriame – tiesiog atsižvelkite į skirtingus kavos dydžius, kuriuos dabar galima įsigyti kavinėse – šie aspektai yra labai svarbūs norint susidaryti dabartinį vaizdą apie tai, kokią riziką gali sukelti metileno chlorido likutis.

 

Šiomis dienomis daugelis žmonių suvartoja didesnes gėrimų ar maisto porcijas, nei prieš dešimtmečius, nes tuo metu buvo mažesni standartiniai dydžiai, sakė Monique Richard, registruota dietologė ir Tenesio privačios praktikos „Nutrition-In-Sight“ savininkė. Nors standartinis kavos puodelis vienu metu buvo 5 ar 8 uncijos, ji pažymėjo, kad mažiausias dydis jūsų vietinėje kavinėje šiandien greičiausiai yra 12 uncijų.

"Tačiau vis dar nėra daug aiškių ar įtikinamų tyrimų, kad kavos likučių suvartojimas sukels vėžį ar kitas problemas", - sakė Richardas, kuris nedalyvavo peticijose.

Tačiau „mes tikrai norime būti iniciatyvūs ir žinoti kai kuriuos iš šių dalykų“, – pridūrė Richardas. „Dabar susiduriame su tiek daug dalykų, kad viskas, ką galime kontroliuoti arba užduoti klausimų ir sumažinti tą poveikį, kuris gali būti žalingas".

Vystosi tyrimai, kaip žmogaus organizmas gali atlaikyti toksinį krūvį. Tyrėjai sužinojo daugiau apie genetinį pobūdį ir genų ekspresiją, kuri gali suteikti informacijos apie tai, ką ląstelės gali toleruoti kūno užpuolimo požiūriu. 

Metileno chloridas jau seniai plačiai naudojamas kofeino pramonėje, tačiau kai kurios įmonės papildė savo įrankių komplektą alternatyviais metodais arba visiškai sustabdė naudojimą.

Pavyzdžiui, „Starbucks“ turi tris kofeino pašalinimo būdus: natūralų kofeino pašalinimo procesą, kurio metu į nerūdijančio plieno talpyklas aukštu slėgiu suverčiamas skystas anglies dioksidas, ištraukiamas ir ištirpinamas kofeinas.

 

Tada yra Šveicarijos vandens procesas, kurio metu pupelės pašalinamos iš kofeino, mirkomos šiltame vandenyje. Tas šiltas vanduo įgauna pupelių skonį, tada nuleidžiamas per aktyvuotos anglies filtrą, kuris sugriebia kofeino molekules. Tada pupelės mirkomos tame vandenyje, kad vėl suteiktų skonį.

„Starbucks“ teigia, kad jos tiesioginio kontakto metodas yra dažniausiai naudojamas procesas, kurio metu naudojamas tirpiklis, kuris kartu su kitais naudojamais skysčiais galiausiai išgarinamas pupeles garinant, plaunant ir skrudant daugiau nei 400 laipsnių Farenheito (204 laipsnių Celsijaus) temperatūroje.

CNN susisiekė su „Starbucks“, kad patvirtintų, kas yra tas tirpiklis, ir „Dunkin“, kad nustatytų, koks yra jo dekofeino pašalinimo procesas.

Peticijoje teigiama, kad „Clean Label Project“ – organizacija, tirianti plataus vartojimo produktus, ar nėra paslėptų pramoninių ir aplinkos teršalų, septyniuose iš 17 patikrintų kavos prekių ženklų aptiko metileno chlorido.

Daugumoje šių septynių mėginių rastas metileno chlorido kiekis buvo labai mažas, nurodė NCA – nors FDA saugi riba yra 10 dalių milijonui, vieno prekės ženklo – 1,4 milijono dalių, kito – 3,5 milijono dalių, o kitame – 8,9 dalių. 

 

Doa teigė, kad peticijos pateikėjai mano, kad „nors metileno chlorido kiekis paprastai gali būti minimalus, tai visiškai nereikalinga, nes yra ir naudojami saugesni kavos dekofeino mažinimo procesai“, – sakė Doa.

Ką galite padaryti dabar

Nesvarbu, ar FDA galiausiai uždraus metileno chloridą, gali tam prireikti metų.

Tačiau jei norite išvengti galimo metileno chlorido poveikio, pirkdami kavą be kofeino, ieškokite produktų pakuotės su etiketėmis, pvz., be tirpiklių, apdorotas Šveicarijos vandeniu arba sertifikuotas ekologiškas, sakė Doa.

„Kaip vartotojas, visada atlikite savo tyrimus", - sakė Richardas. „Pažiūrėkite, ką galite sužinoti apie įmonę. Užduokite šiuos klausimus, jei galite susisiekti su klientų karštąja linija jų svetainėje.

Taip pat apsvarstykite, kaip dažnai geriate kavą be kofeino, kiek ir kodėl, pridūrė ji.

„Jei dėl to nerimaujate ir tiesiog esate sutrikęs, yra daug pakaitalų, kuriuose nėra kofeino“, – sakė Richardas. Tai gėrimai, pagaminti iš cikorijos šaknų, figų ir miežių, kiaulpienių šaknų, grybų eliksyrų, kakavos, rooibos ir yerba matės.

Parengta pagal:www.edition.cnn.com

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Vakarų ekspresas
Vakarų ekspresas
Autoriai: Ugnė Kalniūtė
(3)
(0)
(3)

Komentarai ()