NASA atrado paslaptingą objektą, 27 000 kartų didesnį už Žemę, judantį milžinišku greičiu  ()

„Negaliu apibūdinti susijaudinimo lygio.“


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

NASA seka paslaptingą objektą, skrendantį per Paukščių Taką daugiau nei 1,6 milijono kilometrų per valandą greičiu ir galintį ištrūkti į tarpgalaktinę erdvę.

Atradimas padarytas bendradarbiaujant savanoriams, specialistams ir studentams.

Prieš keletą metų atrasta paslaptinga masė, savo dydžiu panaši į mažą žvaigždę ir dešimtis tūkstančių kartų didesnė už Žemę, pavadinta CWISE. Šiuo metu ji lekia aplink Paukščių Taką tokiu greičiu, kad gali pabėgti nuo Galaktikos gravitacijos ir išnykti tarpgalaktinėje erdvėje, rašo „Mirror“.

Būtinas rinkinukas vasaros pramogoms. Su kuponais fantastiškas SUP irklenčių pasirinkimas ir galingos pompos
4271 1

Specialus rinkinukas

Kuponai

Labai ribotas kiekis

Iš EU/Honkongo sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „FunWater“ - pripučiamos SUP irklentės

2) „ATJ-8666“ - puikios pompos

Išsamiau

Civilis mokslininkas iš Niurnbergo (Vokietija) Martinas Kabatnikas sakė: „Negaliu apibūdinti susijaudinimo lygio. Kai pirmą kartą pamačiau, kaip greitai objektas juda, buvau įsitikinęs, kad apie tai jau buvo pranešta“.

Manoma, kad CWISE iš pradžių susiformavo iš dvejetainės sistemos su baltąja nykštuke, kuri sprogo ir pavirto į supernovą. Žvaigždė taip pat galėjo atsirasti iš klasterio su juodųjų skylių pora.

 

Kyle'as Kremeris, UC San Diego astronomijos ir astrofizikos docentas, pridūrė: „Kai žvaigždė susiduria su dvejetaine juodąja skyle, sudėtinga šių trijų kūnų sąveikos dinamika gali išstumti tą žvaigždę iš rutulinio spiečiaus“.

„W. M. Keck“ observatorijos Maunakea (Havajuose) duomenys rodo, kad joje yra mažiau geležies ir kitų metalų nei kitose žvaigždėse. Atradimas leidžia manyti, kad ji labai sena, milijonų metų senumo, datuojama pirmųjų Paukščių Tako žvaigždžių kartos.

Atradimo ataskaitoje rašoma: „Pranešame apie dideliu greičiu lekiančios labai mažos masės žvaigždės arba rudosios nykštukės atradimą, kurios kinematika leidžia manyti, kad ji nėra susijusi su Paukščių Taku. CWISE identifikavo civiliai mokslininkai iš „Backyard Worlds: Planet 9“ programos, mes tiriame keletą galimų šio objekto kilmės scenarijų, įskaitant išstūmimą iš Galaktikos centro“.

 

CWISE yra pirmoji atrasta itin mažos masės žvaigždė arba rudoji nykštukė ir artimiausia iš visų tokios rūšies. Ji gali atstovauti didesnei labai didelio greičio, mažos masės objektų populiacijai, kuri patyrė didelį pagreitį.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
Autoriai: Vigmantas Balevičius
(40)
(1)
(39)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()