„Panašus į lėktuvą.“ Naujausias daugkartinio naudojimo erdvėlaivis. Kas žinoma (Video)  ()

Naujasis erdvėlaivis skirtas nepilotuojamoms misijoms, tai reiškia, kad jis pristatys krovinius į Kinijos orbitinę stotį.


Haolong
Haolong
© Ekrano kopija | https://x.com/amanz/status/1856524168780755401/photo/1

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Haolong“ vardą gavęs Kinijos kosminis krovininis erdvėlaivis galės pigiau pristatyti krovinį į Tiangong orbitinę stotį ir iš ten pasiimti nereikalingą įrangą į Žemę, rašo „Space“.

Vieno iš Kinijos aviacijos pramonės korporacijos padalinių inžinieriai užsiima naujo daugkartinio naudojimo erdvėlaivio „Haolong“ kūrimu, kuris turėtų pakeisti esamą krovininį erdvėlaivį „Tianzhou“. Šio laivo prototipas buvo pristatytas visuomenei.

11.11 išpardavimas prasideda! Beprotiškų kainų vaizdo projektoriai, energijos stotelės, siurbliai, žaidimų monitoriai ir kt.
6587 2

„11.11 Sale“ išpardavimas

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2024-11-14

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „ETOE E3 Pro“ - 600 ANSI, iki 4K, Android TV, LCD vaizdo projektorius

2) „FOSSiBOT F2400“ - mobili energijos stotelė, 2400W, 2048Wh, LiFePO4

3) „Narwal Freo Z Ultra“ - naujiena, robotas dulkių siurblys su DI

4) „KTC M27T20“ - 27 colių, Mini-LED, 2K, 165Hz žaidimų monitorius

Išsamiau

Kinijos kosmoso agentūra iškėlė užduotį inžinieriams sukurti naują nebrangų, bet daugkartinį krovininį erdvėlaivį, kuris pristatytų krovinius į Tiangong orbitinę stotį.

Šiuo metu Kinija tam naudoja krovininį erdvėlaivį „Tianzhou“, kuris grįždamas į Žemę sudega planetos atmosferoje. Naujasis kosminis krovininis erdvėlaivis „Haolong“ galės grįžti į Žemę nepažeistas ir tuo pat metu iš Tiangong kosminės stoties atgabenti eksperimentų rezultatus bei nereikalingą įrangą.

 

Į kosmosą „Haolong“ bus paleidžiamas nešančiaja raketa, tačiau ji galės leistis horizontaliai, kaip įprastas lėktuvas. Pagal projektą erdvėlaivis yra 10 metrų ilgio ir 8 metrų pločio su sparnais. Svoris yra 2 kartus mažesnis nei „Tianzhou“, tai yra, maždaug 7 tonos. Kol kas sukurtas tik prototipas, o prieš kurdami pilną krovininio erdvėlaivio versiją inžinieriai išbando sistemų konstrukciją.

Pasak Kinijos inžinierių, „Haolong“ sujungia ir erdvėlaivio, ir lėktuvo charakteristikas bei pasižymi geromis aerodinaminėmis savybėmis.

„Haolong“ prisijungs prie Tiangong orbitinės stoties, kuri leis Kinijos astronautams įlipti ir išlipti iš erdvėlaivio, taip paimti krovinį arba paruošti jį siuntimui į Žemę. Pakrovus visą reikiamą krovinį, jis autonominiu režimu atsiskirs nuo orbitinės stoties ir keliaus į Žemę, kur nusileis. Pasak Kinijos inžinierių, po techninės priežiūros erdvėlaivis bus paruoštas naujai misijai.

 

Beje, „Haolong“ nėra vienintelis kuriamas daugkartinio naudojimo krovininis erdvėlaivis. Amerikiečių kompanija „Sierra Space“ šiuo metu kuria „Dream Chaser“, kuris į orbitą galės išgabenti ir krovinius, ir astronautus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(10)
(1)
(9)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()