Tyrimas rodo, kad Vidurio Europoje smarkiai padidėjo UV spinduliuotė  ()

Naujo tyrimo duomenimis, pastaraisiais dešimtmečiais Vidurio Europoje netikėtai smarkiai padidėjo ultravioletinė (UV) spinduliuotė.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Laikotarpiu nuo 1997 m. iki 2022 m. UV spinduliuotė vakarų Vokietijos Dortmundo regione išaugo gerokai daugiau nei 10 proc., ketvirtadienį pranešė Vokietijos apsaugos nuo spinduliuotės biuras (BFS).

Mokslininkai nustatė, kad Briuselio rajone Belgijoje spinduliuotė per tą patį laikotarpį padidėjo bemaž 20 proc.

Tyrimo rezultatai buvo paskelbti žurnale „Photochemical & Photobiological Sciences“. Tyrimo ataskaitoje teigiama, kad tokie rezultatai nustebino tyrimo autorius, maniusius, kad spinduliuotės lygis nuo praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pabaigos padidėjo nesmarkiai.

Debesų danga – svarbus veiksnys

[EU+Kuponai] Tik nuo 93,99€! Juos perka milijonai. Pasaulinio lyderio elektroniniai stalai ir dyzeliniai oro šildytuvai. Paskutiniai vienetai!
6988

Žemiausios kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Tokį ženklų spinduliuotės padidėjimą visų pirma lėmė Vidurio Europoje sumažėjusi debesų danga, paaiškino mokslininkai. „Dėl šio pokyčio, kurį taip pat galėjo sukelti klimato kaita, ilgiau šviečia saulė. Todėl saulės UV spinduliuotė turi daugiau laiko pasiekti Žemę“, – teigiama BFS ataskaitoje.

Atlikdami tyrimą, mokslininkai analizavo vienoje iš Dortmundo matavimo stočių surinktus duomenis. Po to gautas vertes jie palygino su duomenimis, gautais iš UV matavimo stoties netoli toje pačioje platumoje esančio Briuselio.

UV spinduliuotės pavojai

„Gauti rezultatai rodo, kad UV spinduliuotė gali kelti didesnę riziką Vokietijos gyventojams“, – paaiškino BFS. Tai pabrėžia, kaip svarbu kurti papildomas priemones, skirtas kovoti su išaugusiu UV poveikiu Europoje.

 

Pernelyg didelė UV spinduliuotė gali sukelti tokias ligas, kaip odos vėžys. Kuo intensyvesnį UV poveikį patiria oda ir kuo dažniau tai nutinka, tuo didesnė būna rizika susirgti odos vėžiu.

Kremas nuo saulės, rūbai ilgomis rankovėmis ir pavėsis – svarbios priemonės saugotis nuo šios spinduliuotės, ypač vasaros metu. UV spinduliuotės nepamatysi ir nepajusi, paaiškino BFS, o ji sklinda ir saulei nešviečiant.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
Autoriai: Jūras Barauskas
(2)
(0)
(2)

Komentarai ()

Susijusios žymos: