Mėgstamiausias sumuštinių priedas. Ne sviestas. Tai riebalų bomba  ()

Verta apriboti jo vartojimą iki daugiausiai trijų kartų per savaitę.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© LuckyLife11 (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/sandwich-toast-food-breakfast-2301387/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tai vienas iš daugelio žmonių mėgstamų sumuštinių priedų. Lengvai prieinamas, skanus ir puikiai tinka kepiniams, makaronams, skrebučiams ir įdarui. Nors jame yra daug vertingų maistinių medžiagų, jo perteklius gali neigiamai paveikti jūsų sveikatą.

Kodėl neturėtumėte valgyti fermentinio sūrio kiekvieną dieną?

Fermentiniame sūryje yra daug ingredientų, kurie turi teigiamą poveikį žmogaus organizmui. Jame gausu vitamino D ir vitamino A – medžiagų, reikalingų tinkamai imuninės sistemos veiklai. Fermentinaime sūryje taip pat yra kalcio, kuris gerina nervų sistemos veiklą, yra kaulų ir dantų statybinė medžiaga.

100 g sūrio yra 25 g baltymų. Atsižvelgiant į jo sudėtį, fermentinis sūris rekomenduojamas įprastoje mityboje, tačiau protingais kiekiais. 100 g produkto yra 28 g riebalų ir 360 kalorijų.

Fermentinis sūris ir širdies ligų rizika

[Vokietija] Net 529€ pigiau! Mobili elektros energijos stotelė - super kompaktiška, greitieji įkrovimai, tarnaus 10+ metų (Video, „DaranEner NEO300 PRO“)
9827 1

Nuostabi kaina

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

Ribotas kiekis

Išsamiau

Didelis riebalų kiekis fermentiniame sūryje reiškia, kad jo perteklius gali ne tik padidinti kūno svorį, bet ir neigiamai paveikti širdies ir kraujagyslių sistemą. Sotieji riebalai didina širdies nepakankamumo, miokardo infarkto ir aterosklerozės riziką.

Aukštam cholesterolio lygiui įtakos turi ne tik fermentinio sūrio vartojimas, bet, žinoma, visi racione esantys produktai, kuriuose yra riebalų. Todėl verta atidžiau pažvelgti į savo mitybą ir atsisakyti produktų, kurie neigiamai veikia cholesterolio kiekį.

Sūris yra produktas, kurio sudėtyje yra laktozės, todėl jis gali dirginti virškinimo sistemą. Atminkite, kad laktozės netoleravimas gali pasireikšti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Žmonės, kuriems sunku virškinti laktozę, gali jausti pilvo skausmą, vidurių pūtimą, tuštinimosi problemas ir diskomfortą apatinėje pilvo dalyje.

 

Tiraminas – fermentinaime sūryje esantis junginys gali sukelti galvos skausmą arba migrenos priepuolius. Per didelis šios medžiagos vartojimas taip pat gali sukelti gausų prakaitavimą, pykinimą ir viduriavimą.

Fermentiame sūryje, kaip ir pieno produktuose, gali būti estrogenų – hormonų, kurių vartojant per daug, gali sutrikti hormonų pusiausvyra. Todėl valgant didelius sūrio kiekius gali atsirasti odos problemų (spuogų), sutrikti moterų mėnesinių ciklas ir paūmėti odos uždegimai.

Fermentiniame sūryje yra daug natrio. Tai reiškia, kad šio produkto neturėtų vartoti žmonės, kenčiantys nuo hipertenzijos. Valgydami per daug fermentinio sūrio, sveiki žmonės gali susirgti šia liga. Rekomenduojama paros dozė yra 2 g (pvz., vienas arbatinis šaukštelis druskos). 100 g fermentinio sūrio yra net 800 mg natrio, o tai atitinka beveik pusę paros poreikio.

 

Dietologai sutinka, kad visiškai atsisakyti fermentinio sūrio nereikia, tačiau verta apriboti jo vartojimą iki daugiausiai trijų kartų per savaitę. Rekomenduojama porcija yra maždaug 40 g per dieną.

Atminkite, kad produktai, kuriuose gausu baltymų, turėtų būti nuolatinė jūsų kasdienės mitybos dalis, tačiau verta neapsiriboti vien tik pieno produktais. Puikus baltymų šaltinis gali būti kiaušiniai, ankštiniai augalai, taip pat sėklos, riešutai ir mėsa.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(6)
(3)
(3)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()