„2 grandioziniai išsiveržimai. Visuose žemynuose.“ Prasidėjo tikras košmaras (Video)  ()

Ateinančiais mėnesiais gali būti daugiau.


GPS palydovas
GPS palydovas
© NASA (Atvira licencija) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:GPS_Satellite_NASA_art-iif.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Saulės žybsnis, kurio pikas buvo gegužės 14-osios ankstyvą rytą, į kosmosą išmetė didelius plazmos ir įkrautų dalelių srautus. Trečiadienį mūsų žvaigždėje įvyko du didžiuliai išsiveržimai, vienas kurių buvo stipriausias per metus.

Šie vienas po kito sekę Saulės žybsniai sukėlė trumpųjų bangų radijo ryšio sutrikimus kiekviename žemyne, todėl mokslininkai atidžiai stebi ženklus, kad Saulės aktyvumas didėja.

Spaceweather.com“ duomenimis, nuo antradienio trumpųjų bangų radijo užtemimai stebimi kai kuriose Šiaurės Amerikos, Pietų Amerikos, Pietryčių Azijos, Afrikos ir Artimųjų Rytų dalyse.

[Vokietija] 10 kartų pigiau nei Lietuvoje! Pneumatinis vinių pistoletas. Būtinas kiekvienam. Ribotas kiekis
5607 6

Nuostabiai gera kaina

Iš Vokietijos, greitas ir saugus pristatymas

Labai gausus rinkinys, puiki kokybė

Išsamiau

Trečiadienį Kosminių orų prognozių centras užfiksavo stiprų X2,7 žybsnį, kuris sekė po ankstesnio M5,3 žybsnio, įvykusio prieš kelias valandas. Dieną prieš tai NASA stebėjo atskirą X1.2 žybsnį.

Tokios galingos Saulės audros kelia pavojų astronautams kosmose ir gali sutrikdyti GPS sistemas bei palydovus. Kai šie išsiveržimai nukreipti į Žemę, jie gali sutrikdyti radijo ryšį ir netgi sukelti elektros tinklo gedimus, kai planetą pasiekia įkrautos dalelės.

Saulės audros taip pat gali sukelti mažiau pavojingų padarinių, pavyzdžiui, įspūdingai ryškias šiaurės pašvaistes. Kai įkrautos dalelės susiduria su Žemės magnetiniu lauku ir sąveikauja su viršutinės atmosferos atomais ir molekulėmis, jos gali sukurti pašvaistes, kurios tęsiasi daug toliau į pietus nei įprastai.

 

Praėjusiais metais mokslininkai pranešė, kad Saulė įžengė į ypač aktyvią savo natūralaus 11 metų ciklo fazę, vadinamą Saulės maksimumu, kuri tęsis visus šiuos metus. Tai reiškia, kad ateinančiais mėnesiais gali kilti daugiau saulės audrų.

NOAA Kosminių orų prognozių centro sinoptikas Seanas Dahlas atkreipė dėmesį, kad nors trečiadienio žybsnis yra stipriausias iki šiol šiais metais, jis nebuvo didžiausias dabartiniame Saulės cikle.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(1)
(0)
(1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()