TOP 10: garsiausios pasaulio gatvės  (2)

Nors visi pasaulio miestai išraizgyti tūkstančių gatvių, gatvelių ir skersgatvių, kai kurios iš jų visada būna geriau žinomos. Nusėtos parduotuvėmis, barais, restoranais ir naktiniais klubais, jos tampa lankytinomis turistų vietomis. Tinklalapis touropia.com pateikia 10 pačių garsiausių gatvių, prospektų ir alėjų iš viso pasaulio sąrašą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

10. Lombard Street (San Franciskas, JAV) Įsikūrusi tarp Hyde ir Leavenworth gatvių San Franciske, Lombard gatvė garsėja kaip pati vingiuočiausia gatvė šiame mieste. Viena gatvės dalis turi net aštuonis staigius posūkius, kurie buvo sukurti tam, kad galima būtų apeiti stačius kalnų šlaitus. Greitis šioje gatvėje ribojamas iki 8km per valandą. 9. Abbey Road (Londonas, D. Britanija) Abbey plentas yra Londono šiaurėje, o Abbey įrašų studija, kurioje grupė „The Beatles“ įrašė apie 90% savo kūrinių, įsikūrusi kelio pabaigoje. 1969 metų balandį, jie čia atvyko, kad įrašytų savo paskutinį albumą „Abbey Road“. Albumas tapo vienas populiariausių ir perkamiausių visame pasaulyje. Šiandien turistai čia traukia, kad sukurtų savo „albumo viršelį“. 8. Holivudo šlovės Alėja (Los Andželas, JAV) Holivudo šlovės alėjoje, išsidėsčiusioje palei Holivudo prospektą Los Andžele, galima išvysti garsių aktorių, muzikantų, režisierių, prodiuserių ir kitų žvaigždžių pavardes, įspaustas šaligatvyje, penkiakampėse žvaigždėse. Taip buvo įamžinta daugiau nei 2 400 žvaigždžių. Kiekvienas gali skirti tokią nominaciją pramogų industrijoje nusipelniusiems žmonėms. Maždaug 200 kandidatų sąrašas kasmet pasiekia Holivudo komercinius rūmus, kad būtų patvirtintas. 7. La Rambla (Barselona, Ispanija) Apsodinta medžių linijomis, La Rambla yra viena judriausių pėsčiųjų gatvių Barselonoje, Ispanijoje. Didžiąją laiko dalį, gatvės būna „okupuotos“ ne vietinių gyventojų, bet turistų, kurie iš esmės pakeitė gatvės charakterį. Dėl šios priežasties ji taip pat tapo ir kišenvagių pagrindine vieta. Kartais ši gatvė dar vadinama La Ramblas, nes iš tiesų, tai yra ne kas kita, kaip kelių skirtingų gatvių visuma.

6. Orchard Road (Singapūras)

Orchard gatvė yra pagrindinė apsipirkinėjimo vieta Singapūre, gausiai lankoma vietinių gyventojų ir turistų. Pavadinta vaismedžių sodų garbei, gatvė nusėta parkeliais, restoranais, kavinėmis, naktiniais klubais ir viešbučiais. Čia taip pat stovi Singapūro prezidento rezidencija Istana. Gatvė gražiai atrodo ir šv. Kalėdų metu – ją puošia kalėdinės dekoracijos, netikri elniai ir sniego imitacija. 5. Khao San Road (Bankokas, Tailandas) Khao San Road yra nedidelis kelias, įsitaisęs vos už kvartalo nuo Čao Praja upės, Bankoke, Tailande. Khaosan galima išversti kaip „nelukštenti ryžiai“, kas savo ruožtu skatina prisiminti, kad ši gatvė buvo pagrindinė ryžių prekyvietė Bankoke. Per pastaruosius 20 metų Khao San Road tapo pagrindine turistų ir žygeivių susirinkimo vieta. Čia galima nebrangiai apsistoti - išsirinkti gyvenamąją vietą nuo bendrabučio tipo iki 3 žvaigždučių viešbučio. Šioje gatvėje gausu prekystalių, restoranų, parduotuvių, internetinių kavinių bei kelionių agentūrų. 4. Wall Street (Niujorkas, JAV) Wall Street yra Pasaulio finansų centro ir Niujorko vertybinių popierių biržos istorinė širdis. Gatvės pavadinimas tapo Amerikos stambiojo verslo ir akcijų prekybos priežodžiu. Siaura gatvė, einanti žemyn nuo Broadway iki East River gatvės, buvo pavadinta Wall Street dėl XVII a. čia pastatytos sienos, ribojančios olandų persikėlimą į Niujorką. Iki vėlyvojo XVIII a. prekybininkai ir biržos lošėjai rinkosi Wall Street gatvės papėdėje ir prekiavo neoficialiai. Tai buvo atskaitos taškas Niujorko vertybinių popierių biržai, kuri buvo įkurta 1817 metais. Kitos garsios Niujorko gatvės yra Broadway, Fifth Avenue ir Madison Avenue. 3. Via Dolorosa (Jeruzalė, Izraelis) Via Dolorosa (arba Kančios kelias) yra garsi Jeruzalės senamiesčio gatvė, kuri žymi Kristaus kelią, kurį praėjo Jėzus, nešdamas kryžių iki savo mirties vietos. 250 metrų maršrutas keitėsi per šimtmečius ir jau XX a. archeologiniai radiniai rodo, kad Via Doloresa iš tikrųjų buvo realus takas. Nepaisant to, piligrimai kasmet tradiciškai keliauja pėsčiomis numatytu kančios keliu. Maršrutas turi 14 Kryžiaus stotelių, kurios atskleidžia tam tikrą įvykį ar istoriją.

2. Las Vegas Strip (Las Vegasas, JAV)

Las Vegasas – pasaulio azartinių lošimų sostinė, įsikūrusi viduryje Nevados dykumų. Las Vegas Strip gatvė yra nusėta daugybe lošimo namų, viešbučių, prabangių restoranų, kuriančių prašmatnią ir kartu lepinančią atmosferą. Kiekvienas kazino paprastai turi pavadinimą, kuris asocijuojasi su romantika, paslaptimi ar kitais jausmais.

1. Champs-Elysees (Paryžius, Prancūzija)

Kino teatrai, kavinės, prabangios parduotuvės ir kaštonų medžiai turbūt kiekvienam, nors kartą buvusiam Paryžiuje, padės atpažinti Champs-Elysées gatvę, žymiausią visoje Prancūzijoje. Šis elegantiškas prospektas tęsiasi nuo Santarvės aikštės (Place de la Concorde) iki Triumfo arkos (Arc de Triomphe). Tai vienas iš prestižiškiausių Paryžiaus prospektų. Tik nedaugelis žmonių gali leisti sau gyventi šioje gatvėje.
Aut. teisės: TV3
TV3
(2)
(0)
(1)

Komentarai (2)