Ypatingiausi pasaulio keliai  (10)

Jau pačioje civilizacijos pradžioje viešų kelių poreikis tapo neišvengiamas dėl greitesnės susisiekimo galimybės bei nacionalinės gynybos, rašo „Business Insider“. Vieni įžymiausių pasaulio kelių buvo nutiesti jau prieš kelis šimtmečius, tuo tarpu kiti pasižymi išskirtinėmis savo techninėmis savybėmis. Štai keletas ypatingiausių pasaulio kelių.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vokietijos greitkeliai – greičiausi pasaulyje

Vokietijos greitkeliai yra laikomi greičiausiais automobilių keliais pasaulyje. Pėsčiųjų, dviračių, mopedų ar kitų transporto priemonių, kurios negali važiuoti greičiau kaip 60 km/h, eismas greitkeliuose yra draudžiamas. Nors 52 proc. Vokietijos greitkelių sistemoje nėra greičio apribojimų, rekomenduojamas greitis juose yra 130 km/h. Kitose šalies greitkelių vietose greitis ribojamas priklausomai nuo vairavimo sąlygų. Pavyzdžiui, 15 proc. visų kelių greitis yra ribojamas atsižvelgiant į oro bei eismo sąlygas. Dėl didelio automobilių greičio, Vokietijos greitkeliuose yra draudžiama bereikalingai sustoti šalikelėje net jei baigiasi degalai.

Jokių greičio apribojimų

Šie keliai taip pat gali būti laikomi greičiausiais pasaulyje, kadangi juose nėra jokių greičio apribojimų. Nepale, Meno saloje ir Indijos Uttar Pradešo ir Keralos provincijoje keliuose greitis yra neribojamas.

Brangiausias greitkelio projektas

1985 metais Bostone vykdomo greitkelio „Big Dig“ projekto kaina turėjo siekti 2,8 mlrd. JAV dolerių, tačiau galiausiai ji išaugo iki 14,8 mlrd. JAV dolerių. Tai buvo brangiausias visų laikų greitkelio projektas. 1991 metais prasidėjusių greitkelio statybų metu mirtinai susižalojo 4 darbuotojai, o nukritus betoninei plokštei, žuvo vienas vairuotojas. Greitkelio statybos darbai buvo užbaigti 2007 metais.

Ilgiausias pasaulyje

Nuo 1923 buvo pradėta planuoti greitkelį, besidriekiantį nuo Aliaskos iki Čilės. Pan Amerikos greitkelio ilgis siekia 25,7 tūkst. kilometrus, driekiasi per 16 skirtingų valstybių ir yra laikomas ilgiausiu pasaulyje.

Judriausias greitkelis Šiaurės Amerikoje

401-asis greitkelis yra judriausias visoje Šiaurės Amerikoje – kiekvieną dieną juo pravažiuoja daugiau kaip 420 tūkst. automobilių. Greitkelio statybos darbai buvo užbaigti praeito amžiaus septintajame dešimtmetyje.

Plačiausia autostrada

Katy greitkelis yra laikomas plačiausia autostrada pasaulyje – kai kuriose greitkelio vietose yra net 26 eismo juostos. Kiekvieną dieną juo pravažiuoja daugiau kaip 219 tūkst. automobilių.

Aukščiausiai nutiestas greitkelis

Karakorumo greitkelis yra aukščiausiai virš jūros lygio nutiestas greitkelis pasaulyje. Kelias driekiasi beveik 5 km aukštyje, jį supa Himalajų, Karakorumo ir Pamyro kalnai. Kai kuriose greitkelio vietose prateka Indo upė. 800 kilometrų ilgio magistralė jungia Kinijos Ksinjiango regioną su Pakistano sostine Islamabadu. 1963 metais Pakistanas ir Kinija pasirašė sienų susitarimą nutiesti kelią, kuris būtų naudingas abiem valstybėms. Greitkelis oficialiai buvo atidarytas 1986 metais, taip sujungdamas Kinijos gyventojus su Centrinės Azijos valstybėmis.

Greitkelis, kuriame vaidenasi

Honkonge esantis Tuen Mun kelias yra liūdnai pagarsėjęs dėl didelio avarijų skaičiaus. Vietos gyventojai dėl to kaltina čia neva besivaidenančius vaiduoklius. Greitkelis buvo nutiestas 1977 metais ir sujungė Kinijos Tuen Mon bei Tsuen Wan regionus.

13 kaimo gyventojų kūrinys

Kinijos Taihango kalnuose yra 1,2 kilometrų ilgio kelias, vadinamas Guoliango tuneliu, kurį nutiesė patys kaimo gyventojai. 1972 metais 13 kaimiečių pradėjo kasti kelią kalno papėdėje, kad sujungtų kaimą su išorės pasauliu. 1977 metų gegužės 1 dieną kelio tiesimo darbai buvo baigti.
Aut. teisės: Ekonomika.lt
Ekonomika.lt
(4)
(0)
(4)

Komentarai (10)