Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Martynas! 2011-11-22 00:01
Aš irgi daugiau papasakočiau, bet nenoriu, gal netyčia jis skaito šį forumą
rwc 2011-11-22 19:41
Šiaip tai nenuvertinkit to DI, tik gero DI sudėtingesniems "blefavimo" lošimams neteko matyti. Gerai ištreniravus, jie ir emocijas sugeba atpažinti geriau už tikrą žmogų, ir identifikuoti skirtingų oponentų bruožus, ir patys pablefuoti moka. Žmogus paprastai turi vieną didelį minusą prieš DI - kad jis intuityviai ne visuomet pasirenka "win-win" strategiją, net jei ji pagal lošimų teoriją yra Nasho pusiausvyra.
Tai, ką jūs čia išvardinot - tai daugiausia heuristika, paremta žmonių sugalvotom "gerumo funkcijom", deterministiniais įverčio/heuristikos parinkimo algoritmais ir kriterijais kaip "blefuoja/neblefuoja", kurie tikram DI neturėtų prasmės. Visa tai - strategijos, tinkamos deterministiniams žaidimams kaip šachmatai, bet netinkamos pokeriui.
Būtent todėl, šachmatų žaidimo programą, aplošiančią čempioną, suprogramuoti iš tikrųjų , nes šachmatuose idealiai skaičiuojančio žmogaus apgauti neįmanoma, todėl tenka pasikliauti tik skaičiavimų kiekiu ir DB dydžiu.
Čia aš, aišku, nekalbu apie DI uždavinius kaip natūralios kalbos (teksto) analizė, nes nors tai ir gali padėti žaidžiant akis į akį, bet pokerio DI požiūriu - tai tik nereikalinga patirtis už lošimo ribų. Tik apie strategijų.
O straipsnio teiginys, kad pokerio botai viską išskaičiuoja iš anksto, bet šachmatams to nereikia - irgi netiesa, tinkama nebent labai silpniems botams apibūdinti. Šachmatai remiasi "exhaustive search", o situacijų juose yra nepalyginti daugiau nei pokeryje, todėl ir paruošiamojo darbo norint sukaupti pakankamą DB yra nepalyginti daugiau. Skirtumas tik tas, kad šachmatų DB gali būti paruošiama deterministiškai, vieno ėjimo analizė yra gana aiški, ir visas įmanomas situacijas galima lengvai ir nedviprasmiškai imituoti. Pokeryje vienos situacijos analizė gali trukti metų metus - žiūrint, kiek realių lošimų ir lošėjų profilių norima išanalizuoti.
citizenvito 2011-12-19 16:30
Rekomenduoju S. Russell ir P. Norvig knyga apie dirbtini intelekta.
werafonas 2012-01-06 00:55
http://wiki.mifsa.lt/Dirbtinis_intelektas
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Internetiniuose pokerio portaluose – kova prieš programinius robotus