Meteoritas, nukritęs Maroke, atskriejo iš Marso  (9)

Mokslininkų tvirtinimu, meteorito, praeitą vasarą nukritusio Maroke, fragmentai – ypač reti Marso planetos uolienos luitai. Į Žemę skriejanti ugnies kamuolio gaubiama uoliena buvo pastebėta praėjusių metų liepą. Kur tiksliai ji nukrito, nebuvo aišku iki gruodžio mėnesio, primena telegraph.co.uk.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tyrėjai jau nuo pat pradžių įtarė, kad meteoritas gali būti kilęs iš Raudonosios planetos. Tarptautiniai ekspertai, remdamiesi atliktais tyrimais, pagaliau gali patvirtinti tokias spėliones: meteoritas išties atkeliavo iš ten.

Net ir iki oficialaus patvirtinimo, kad meteoritas – Marso kilmės, muziejai, universitetai ir NASA mokslininkai už šios medžiagos pavyzdžius jų savininkams siūlė didžiules sumas.

Vienas pirkėjas, įsigijęs uolienas iš meteoritą aptikusių žmonių ir dabar jas perpardavinėjantis, atskleidė, kad nors vienos uncijos kaina svyruoja nuo 11 iki 22,5 tūkst. dolerių, didžiąją dalį itin retos medžiagos kiekio jis jau yra pardavęs. Marso uoliena apytiksliai yra dešimt kartų brangesnė už auksą.

Meteoritų ekspertas Chrisas Herdas, vadovavęs komitetui, patvirtinusiam šios uolienos marsietišką kilmę, prasitarė, kad ir pats įsigijo vieną gabalėlį.

Astronomų teigimu, prieš milijonus metų į Marso planetą atsitrenkė kažkoks labai masyvus kūnas. Tąkart į kosmosą pažiro uolienų gabalų, kurių vienas galiausiai pateko į Žemės atmosferą ir nusileido Maroke. Žemėn rėžęsis meteoritas suskilo į fragmentus, kurių svoris – nuo 1 iki 7 kilogramų.

Paskutinįsyk panašus atvejis, kuomet į Žemę atskriejo brangūs ir išskirtiniai uolienų pavyzdžiai iš Marso, užfiksuotas dar 1962 metais.

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(1)
(0)
(1)

Komentarai (9)