N. Zelandijos pakrantėje rasti du niekada neregėtos rūšies banginių kūnai (26)
Šiauriniame N. Zelandijos kyšulyje, Opapės paplūdimyje rasti dviejų iki tol niekada neregėtų kastuvasnapių dantytųjų banginių – motinos ir jos jauniklio – palaikai, informuoja „Telegraph.co.uk“. Kodėl iki šiol ši rūšis buvo tokia paslaptinga ir neaptinkama, mokslininkai paaiškinti negali ir pripažįsta, kad, sprendžiant iš šio atvejo, vandenynų gelmėse egzistuoja galybė dar neatrastų gyvybės rūšių.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Iki šiol viskas, ką žinojome apie kastuvasnapius dantytuosius banginius, buvo skurdi informacija, surinkta pagal tris šios rūšies žinduolių kaukoles, - pripažino mokslininkė. – Tik tiek per 140 metų apie šią rūšį ir tebuvo žinoma. Kad apie tokį didelį žinduolį pusantro šimto metų nežinojome beveik nieko, yra neįtikėtina.“
Kadangi gyvų kastuvasnapių dantytųjų banginių niekas nėra matęs, apie jų elgesį nežinoma praktiškai nieko. Tačiau, kaip rašoma tyrėjų straipsnyje, kuris publikuotas žurnale „Current Biology journal“, „panašu, jog šie žinduoliai nardo nepaprastai giliai ir dugne ieško moliuskų, smulkių žuvų, o vandenyno paviršiuje praleidžia labai mažai laiko.“
Kodėl iki šiol ši rūšis buvo tokia paslaptinga ir neaptinkama, mokslininkė paaiškinti negalėjo.
„Gali būti, jog tai paprasčiausiai yra toli nuo krantų gyvenanti rūšis, - pridūrė R. Konstantin. – Jie gyvena ir miršta atokiose vandenyno teritorijose, giliai po vandeniu, o į krantą išmetami labai retai. N. Zelandiją iš visų pusių supa vandenynai. Panašu, jog juose slypi galybė mums dar nežinomų rūšių.“