Susirgimų gonorėja šuolis Anglijoje: 25% per metus  (8)

Praėjusiais metais Jungtinėje Karalystėje susirgimų gonorėja skaičius šoktelėjo net 25 procentais. Tai siejama su padidėjusiu šios lytiškai plintančios ligos sukėlėjo atsparumu medikamentams. Panašus gonorėjos agresyvėjimas pastebimas ir visame pasaulyje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kaip praneša agentūra „Reuters“, antradienį, t. y. vasario 26 d. britų sveikatos sistemos pareigūnai oficialiai paskelbė gąsdinančius duomenis apie neregėtai didelį gonorėjos susirgimų protrūkį šioje šalyje.

Jungtinės Karalystės Sveikatos apsaugos agentūros (U.K. Health Protection Agency) oficialiame pranešime teigiama, kad 2011 metais ši liga buvo diagnozuota beveik 21000 naujų pacientų; daugiau kaip trečdalis iš jų buvo gėjai, dar kitas trečdalis – tie, kurie susirgo nebe pirmą kartą.

Dėl kasmet didėjančio šią ligą sukeliančių bakterijų atsparumo antibiotikams, tradicinis gydymas jais nebeduoda norimų rezultatų. Pastebimas gonorėjos „jautrumo“ plataus poveikio medikamentams cefalosporinams , kurie paprastai rekomenduojami susirgus šia liga, sumažėjimas.

„Esame labai rimtai susirūpinę dėl nuolat augančio gonorėjos plitimo ir pakartotinių užsikrėtimų šia liga“, teigė Sveikatos apsaugos agentūros Lytiškai platinamų ligų padalinio vadovė Gwenda Hughes.

Apie visiems rekomenduojamiems antibiotikams atsparų gonorėjos štamą, kuris buvo nustatytas dar 2008 metais Japonijoje, mokslininkai pranešė 2011 metais (apie tai buvo rašyta ir mūsų portale; žr. čia). Tada jie perspėjo, kad anksčiau gana lengvai buvusi gydoma infekcija labai greitai gali peraugti į pasaulinę grėsmę.

Praeitais metais Pasaulio Sveikatos Organizacija (World Health Organisation) paskelbė, kad vaistams atspari gonorėjos atmaina išplito po visus kontinentus. Gonorėja yra bakterijų sukeliama lytiniu būdu platinama liga, kuri, negydoma, gali lemti įvairius vidaus lyties organų uždegimus (angl. pelvic inflammatory disease), ektopinį nėštumą (angl. ectopic pregnancy), persileidimus bei tiek moterų, tiek ir vyrų nevaisingumą.

Tai viena iš labiausiai paplitusių pasaulyje lytiškai platinamų ligų, kuri dominuoja Pietų ir Pietryčių Azijoje bei visoje į pietus nuo Sacharos dykumos plytinčioje Afrikoje teritorijoje. Vien Jungtinėse Valstijose, šios šalies Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis (Centers for Disease Control and Prevention), kasmet užregistruojama maždaug po 700000 šios ligos atvejų. Tokia grėsminga padėtis susidarė dėl pernelyg gausaus ir netinkamo antibiotikų vartojimo, kuris lemia vis spartėjančias bakterijos genų mutacijas.
Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(5)
(0)
(0)

Komentarai (8)