Apie sveikatos problemas įspės muziką pagal širdies ritmą kurianti programėlė  (0)

Kompanija „BioBeats“ suteikia galimybę šokti pagal savo širdies dūžių muziką. Ketvirtadienį kompanija paskelbė, kad besideranti dėl 650 tūkst. JAV dolerių finansavimo ir pradėsianti leisti sveikatingumo programėles. Komanda siekia, kad žmonės apie savo sveikatą susimąstytų anksčiau nei išsivysto rimtos problemos.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„BioBeats“ kovą išleista programėlė išmaniojo telefono kameros pagalba leidžia aptikti odos spalvos pakitimus ant pirštų galų, kurie parodo širdies dūžių ritmą. Naudodama šiuos duomenis, programėlė realiuoju laiku pagal šį ritmą groja muziką. Pulso aptikimo metodas yra gana tikslus, bet programėlė bus naudojama tik pramogai.

Kompanijos vadovo Nadeemo Kassamo teigimu, ateityje šį metodą galima pritaikyti ir plačiau. Tarkime, siaubo filmų garso takeliai ir siužetas reaguotų į žiūrovo įsitempimo lygmenį.

Tokiems efektams sukurti reikia labai daug medicininių jutiklių, taigi, N. Kassamo nuomone, tai yra paralelinė sritis, kurioje turi dirbti jo kompanija. Jis tiki, kad kuriama muzikinė programėlė bus tiesiogiai susijusi su medicina. Šios srities specialistai taip pat dirbs, kuriant šią programėlę.

Dabar „BioBeats“ kuria programėlę žmonėms, kenčiantiems nuo streso, tačiau vėliau planuoja padėti gydyti ir hipertenziją. 

„Skeptiškai vertinu, ar tai išspręs sveikatos problemas. Tačiau mes siekiame padaryti gydytojų skiriamus pratimus kaip kvėpavimo pratimai įdomesniais“, - teigia medikė Kristin Shine, dirbanti šiame projekte.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Ekonomika.lt
Ekonomika.lt
(1)
(0)
(0)

Komentarai (0)