Apie kvėpavimo ligas praneš mobilieji  (2)

Jums sukosėjus į garsiakalbį mobilusis telefonas galės per kelias sekundes diagnozuoti, kokia kvėpavimo takų liga sergate.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Amerikos ir Australijos mokslininkų sukurta programinė įranga, praneša „The Telegraph“, galės diagnozuoti, ar sergate gripu, sloga, plaučiu uždegimu ar kita kvėpavimo takų liga.

Nuo to, ar kosulys sausas, ar drėgnas, „produktyvus“ ar ne (nustatoma pagal gleivių kiekį plaučiuose), telefonas, skelbiama, galės pateikti medicininę informaciją apie tai, ar kosulį sukelia bakterija, ar virusinė infekcija.

Manoma, kad pagal garsą skirtingas peršalimo rūšis nuo šiol galės atskirti ne tik medikai, bet ir kompiuteriai. Pasak „STAR Analytical Services“, įmonės, kuriančios programinę įrangą, atstovų, tai neturėtų būti sunku.

„Tai patys dažniausi simptomai, o mes vis dar (nuo XIX a.) pasikliaujame šiais požymiais“, – cituojama kompanijos atstovė. Kosėjimas, susidedantis iš staigaus oro įtraukimo, tylaus iškvėpimo ir kompleksinio garsų išsiveržimo, paprastai trunka apie ketvirtį sekundės.

Sveikas kosulys paprastai būna šiek tiek garsesnis nei sergančiojo žmogaus. Kosėjant pastebimi gleivių kiekio bei garso stygių virpėjimo skirtumai – atskleidžia informaciją apie tai, kas vyksta paciento kvėpavimo sistemoje.

Į telefoną įrašyta programa, skelbiama, kosulį palygintų su jau duomenų bazėje esančių kosulių – abiejų lyčių ir skirtingų amžiaus ar svorio grupių žmonių – įrašais. Pranešama, kad duomenų bazėje bus apie 1000 tokių garsinių pavyzdžių.

Šiuo metu programa veikia kompiuteryje, tačiau teigiama, kad ją bus galima perkelti ir į mobiliuosius telefonus. Manoma, kad išradimas bus ypač veiksmingas besivystančiose šalyse, kuriose didžioji dauguma vaikų miršta nuo plaučių uždegimo.

Kompanijos „STAR“ tyrimą 100 tūkst. dolerių parėmė Billo ir Melindos Gatesų fondas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (2)