Mokslininkų atradimas: Arkties medvarlės sugeba „prisikelti iš numirusiųjų“ (Video)  (1)

Rana sylvatica – rūšis medvarlių, kurių gebėjimas stebina mokslininkus. Kaip rašo treehugger.com, neseniai išspausdintoje studijoje mokslininkai pateikė paaiškinimą, kaip Arktyje gyvenančios varlės, žiemą visiškai užšaldamos, sugeba nenugaišti ir pavasarį prisikelti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„National Geographic“ cituodamas studijos išvadas rašo: „mažieji varliagyviai gali išgyventi savaites net kai du trečdaliai jų kūną sudarančio vandens yra užšalęs. Dar labiau neįtikėtinas yra faktas, kad medvarlės tuo metu nustoja kvėpuoti ir jų širdis nebeplaka. Tiesą sakant per šį laiką, vadinamą žiemos sąstingiu, medvarlių organizmuose nebevyksta ir kiti fiziologiniai procesai“.

Mokslininkai aiškina, kad daryti tokius „stebuklus“ medvarlės gali dėl jų kraujyje esančios medžiagos antifryzo (cryoprotectants), kuri sumažina užšalimo temperatūrą. Ji apsaugo organizmo ląsteles ir riboja ledo kiekio susidarymą organizmo viduje. Būtent dėl šios medžiagos buvimo medvarlių kraujyje jos visiškai užšalti ir vėliau atitirpti gali net kelis kartus per žiemos sezoną.

Kviečiame pasižiūrėti detalesnį mokslininko paaiškinimą, kaip ši medžiaga veikia medvarlių kraujyje:


Aut. teisės: Grynas.lt
Grynas.lt
(10)
(0)
(1)

Komentarai (1)