Pirmasis Lietuvos palydovas „LitSat-1“ jau pasiekė NASA bandymų centrą  (0)

Praėjusią savaitę išsiųstas Kauno technologijos universiteto ir Lietuvos kosmoso asociacijos sukurtas pirmasis Lietuvos kosminis palydovas „LitSat-1“ sėkmingai praėjo specialią JAV muitinės patikrą ir jau pasiekė Hjustoną. Čia, Johnons Space centre, „LitSat-1“ tinkamumą skrydžiui tikrins NASA Tarptautinės kosminės stoties krovinių saugumo komisija.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Didžioji dalis skrydžio saugumui užtikrinti reikalingų bandymų jau atlikta Lietuvoje, kartu su palydovu nusiuntėme šių bandymų protokolus. Jei protokolai bus įvertinti teigiamai, Hjustone beliks atlikti mechaninės tolerancijos testą“, – informavo „Misijos Lituanica 80“ techninės dalies vadovas, Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.

Mechaninės tolerancijos testo metu tikrinama, kaip tiksliai mechaniškai pagamintas palydovas, ar tinkamas jo dydis, ar nėra išorinių detalių, kurios galėtų užkliūti palydovo paleidimo įrenginyje.

Šią savaitę Amerikos bendrovė „Nanoracks“, gabenanti mokslinius krovinius į Tarptautinę kosminę stotį, dar kartą patvirtino, kad nepaisant buvusių trikdžių NASA veikloje, toliau galioja oficialiai patvirtintas „LitSat-1“ paleidimo į kosmosą grafikas, pagal kurį bandymų pabaiga – lapkričio 1-oji. Gavus leidimą skrydžiui, „LitSat-1“ palydovas bus sudėtas į paleidimo įrenginį ir išgabentas į Valopso salą Virdžinijos valstijoje. Iš čia įsikūrusios skrydžių bazės gruodžio 8 d. numatytas skrydis į kosmosą kompanijos „Orbital“ raketa nešėja „Cygnus“.

Nuo šiol kūrėjams tiesiogiai susisiekti su palydovu pavyks tik tada, kai jis bus paleistas į kosminę orbitą. Tada jų laukia dar viena ypatinga misija – į palydovą išsiųsti tris tautos mylimiausius žodžius, kuriuos Lietuvos žmonės šiuo metu renka kaip labiausiai vertus pirmą kartą lietuviškai nuskambėti kosmose.

Kokie trys tautos išrinkti žodžiai turėtų nuskambėti istorinę akimirką, galima siūlyti misijos interneto svetainėje.

Dar vienas lietuviškas palydovas „Lituanica Sat-1“ į JAV išlydėtas vakar.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(3)
(0)
(0)

Komentarai (0)