Pirmąjį lietuvišką palydovą LitSat-1 gabenusios įmonės vadovas: tai mūsų pirmas, bet tikrai ne paskutinis „kosminis“ krovinys  (0)

UPS atstovai Lietuvoje ramūs: pranešta, kad pirmasis lietuviškas palydovas „LitSat-1“ jau pasiekė NASA atstovus Hjustone.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Iš Kauno technologijos universiteto, kur buvo konstruojamas, išsiųstas „LitSat-1” sėkmingai praėjo specialią Jungtinių Amerikos Valstijų muitinės patikrą ir buvo įteiktas NASA atstovams Hjustone. Krovinį gabenusios įmonės UPS vadovas Lietuvoje Vladas Lašas neslepia, kad tiek jam asmeniškai, tiek įmonei šis darbas buvo ypatingai svarbus. 

„Kai kurias procedūras mums, Lietuvoje veikiančiai UPS atstovybei, teko praeiti pirmąjį kartą – tarkim, rūpintis tokio tipo objekto eksportui reikalingų Ūkio ministerijos leidimų gavimu. Visgi viskas vyko sklandžiai. Tiek palydovą kūrusi komanda, tiek mes visus darbus atlikome iš anksto apsibrėžtais terminais, todėl jaudulio, kad galime nespėti, nebuvo. Žinau, kad palydovą kūrusi Kauno technologijos universiteto komanda jau planuoja ir kitus projektus, todėl „kosminių“ krovinių tikrai bus dar ne vienas.“, – sakė jis.

Palydovo siuntimui buvo užsakyta ir iš JAV atgabenta speciali pakuotė, atspari smūgiams, drėgmei ir dulkėms. Kroviniui buvo priskirta ypatingo krovinio žymė, parengtas individualus gabenimo maršrutas, kuris užtikrino saugiausią ir greičiausią palydovo pristatymą į NASA bandymų centrą. 

Kaip pranešė JAV kompanijos „Nanoracks“ atstovai, visi palydovai, kurie gruodžio 8 dieną turi būti paleisti su kompanijos Orbital raketa „Cygnus“, į Hjustone esantį Johnsons Space centrą privalo būti atgabenti iki lapkričio 1 dienos – tuomet bus baigtas jų pakrovimas į paleidimo įrenginį.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(6)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: