Pirmieji tris žodžius iš lietuviško palydovo „LitSat-1” išgirdo brazilai  (2)

Penktadienį 12:25 val. Lietuvos laiku iš kosmoso į Žemę atskriejo trys tautos išrinkti lietuviški žodžiai – „Lietuva myli laisvę“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pirmieji lietuviškus žodžius iš kosmoso „išgirdo“ brazilai – patvirtinimą apie užmegztą signalą ir visą iškoduotą informaciją Kauno technologijos universitetui atsiuntė radijo ryšio mėgėjas Rolandas. Ryšį su palydovu „LitSat-1” jam pavyko užmegzti, kai palydovas jau skriejo antrąją orbitą.

Brazilui Roandui ir dar dviem radijo ryšio mėgėjams iš viso pasaulio, kurie pirmieji užmezgė ryšį su palydovu „LitSat-1”, bus padovanota speciali ryšį patvirtinanti QSL kortelė su Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės padėka už bendradarbiavimą Lietuvai žengiant pirmuosius žingsnius kosmose.

Netrukus po Brazilijos patvirtinimą apie pagautą signalą su trimis lietuviškais žodžiais atsiuntė ir radijo ryšio mėgėjas iš Vokietijos.

„Galime virtualiai kelti šampano taures – Lietuva jau turi kosmose veikiantį palydovą,“ – telefonu iš ryšio stoties Kaune sakė KTU telekomunikacijų ir elektronikos fakulteto docentas Darius Kybartas.

Maždaug tuo pat metu „LitSat-1” palydovo signalas užfiksuotas ir Liepiškių stotyje prie Vilniaus bei naujoje KTU ryšio stotyje. Pirmas signalas pagautas palydovui apskriejus orbitą ne pilnus du kartus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(16)
(0)
(1)

Komentarai (2)

Susijusios žymos: