Kaip žudo nuodingiausia pasaulyje žuvis? (Video)  (2)

Akmenžuvė. Nežinia, ar tai taksonomiškai tikslus synanceia genties (angl. – stone fish) pavadinimas. Tačiau tikrai žinoma, kad ši žuvis yra viena pavojingiausių žuvų, nes ji – nuodingiausia jūrų žuvis pasaulyje. Pakaktų tik užlipti ant jos basa koja – ir su gyvybę tektų atsisveikinti. Kaip savo aukas medžioja ši gyva žudymo mašina?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Akmenžuvių reiktų pasisaugoti, jei ketinate keliauti į Indijos ar Ramiojo vandenyno pakrantes. Jų pasitaiko ir Karibuose, Floridoje. Tai – jūrų žuvis, nors kai kurios rūšys prisitaikiusios gyventi gėlame vandenyje (upėse). Šios žuvys žudo nuodais, kurie kaupiasi dygliuotame nugaros peleke. Jei kas nors sudrumsčia tarp akmenų nepastebimai pradingusios akmenžuvės ramybę, ji pašiaušia nugaros peleko dyglius (jų suaugę egzemplioriai turi po keliolika, visi jie – sklidini mirtinų nuodų) ir... kantriai laukia (beje, šios žuvys lyg niekur nieko keletą valandų išbūna ore, be vandens). Kol agresorius ant jos užlips ar kaip kitaip užpuls ir virs auka. Jei ant akmenžuvės užliptų basas žmogus, peleko dygliai susmigtų į pėdos audinius, o šie dyglius suspaustų taip, kad į audinius sušvirkščiami nuodai. Australijoje nuo šios žuvies kasmet nukenčia 700-800 žmonių. Žinoma, mokslininkai yra sukūrę priešnuodžių, tačiau jei šie nebus suleisti laiku, auka mirs.
Nesulėtintuose kadruose nuodų iššvirkštimas primena šūvį – nuodų pliūpsnis vertikaliai į viršų skrieja gerą pusmetrį, o gal ir daugiau kaip metrą. Kaip atrodo sušvirkštimo procesas 1500 kadrų per sekundę greičiu? Kviečiame pasižiūrėti Australijos toksikologo pademonstruotą "akmenžuvės melžimo" eksperimentą.


Aut. teisės: www.technologijos.lt
(59)
(7)
(52)

Komentarai (2)