Marsaeigį „Curiosity“ ištiko bėda  (5)

JAV kosmoso agentūros NASA marsaeigis „Curiosity“ praėjusią savaitę patyrė nemalonų incidentą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Todėl aparatas kelias dienas nejudės iš vietos, kol misijos inžinieriai neišsiaiškins, kas tiksliai nutiko, rašo space.com.

Automobilio dydžio „Curiosity“ vasario 27 dieną, robotine ranka perkėlinėjant susmulkintą grunto mėginį į korpusą, patyrė „trumpalaikį trumpąjį jungimą“. NASA atstovai teigia, kad po šio incidento, kaip ir užprogramuota elgtis tokiose situacijose, marsaeigis sustabdė savo veikimą. Ranka su grunto mėginiu sustingo.

„Dabar vykdome aparato testus dabartinėje konfigūracijoje, vėliau pereisime prie rankos arba variklio. Tai mums suteikia daugiausiai galimybių nustatyti, kur yra trumpasis jungimas“, – kovo 3 d. išplatintame oficialiame pareiškime teigė „Curiosity“ projekto vadovas Jimas Ercisonas, dirbantis NASA Reaktyvinių variklių laboratorijoje.

Bandymai turėtų trukti kelias dienas, po kurių turėtų išaiškėti, kokios yra incidento pasekmės. „Trumpalaikis trumpasis jungimas kai kuriose sistemose daug įtakos tolesnei marsaeigio veiklai neturėtų. Bet kai kurių sistemų gedimas priverstų mūsų komandą apriboti mechanizmo veikimą“, - pareiškime nurodė NASA atstovai.

Nuo praėjusių metų rugsėjo „Curiosity“ tiria 5,5 km aukščio Šarpo kalno papėdę. Paskutinysis mėginys, kurio perkėlimo metu įvyko gedimas, buvo paimtas iš ploto, vadinamo Telegrafo smaile.

„Curiosity“ yra pagrindinis NASA vykdomos Marso tyrimų programos „Mars Science Laboratory“ įrankis. Visa programos vertė – 2,5 mlrd. JAV dolerių. Šešiaratis marsaeigis Raudonosios planetos paviršiuje nusileido 2012 metų rugpjūtį. Jo užduotis – nustatyti, ar kada nors praeityje šioje planetoje galėjo būti tokių sąlygų, kad egzistuotų mikrobinė gyvybė.

Aut. teisės: delfi.lt
(56)
(0)
(56)

Komentarai (5)