Vos keturių arų sklype šeima užaugina tris tonas daržovių (Video)
(8)
„Kai pradėjome darbuotis, visi pažįstami laikė mus bepročiais, juk neturėjome vietos žemdirbystei. Mes ir patys savo keturių arų sklype planavome tik sau užsiauginti daržovių, apie derliaus perteklių net nesvajojome“, – prisipažino Jules Dervaes.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
Tuomet, prieš 30 metų vyras tenorėjo auginti sveikas daržoves ir gaminti iš jų organišką maistą sūnui ir dviem dukroms.
Ant namo stogo jis įrengė saulės kolektorius, kurie aprūpino jo namų ūkį elektros energija, automobiliui ėmė naudoti biodyzeliną, kurį pasigamina iš augalinių atliekų(jas nemokamai atveža restoranai,perkantys iš jų daržoves).
Tačiau augalų kenkėjai, ligos ir klimato pokyčiai ( sausra ar vandens trūkumas) – visa tai šeimai tenka įveikti. Vandenį taupyti padeda senas drėkinimo būdas pasitelkus molinius puodus.
Ūkyje naudojamos šiltos lysvės, vertikalūs sodai, žalios sienos, kompostavimas, mulčiavimas ir kiti organinės žemdirbystės principai.
Bet šiandien J.Dervaes turi tris pagalbininkus, jau suaugusius savo vaikus – Justiną, Anis ir Jordanne. Visi kartu jie augina apie 400 rūšių vaisių, daržovių bei valgomujų gėlių. Per metus surenka apie 3 tonas derliaus, kuriuo aprūpina kone visus vietinius restoranus.
Šeima laiko 8 vištas, 4 antis ir dvi ožkas, tad pieno ir kiaušinių jie taip pat neperka.
Vienintelis, ko jie neaugina – grūdinių kultūrų. Kviečius, ryžius, avižas nusipeka iš kitų augintojų.
„Urban Homestead“ pasivadinęs šeimos ūkis yra įsikūręs nedideliame Pasadinos (130 tūkst. gyventojų) mieste Kalifornijoje.
Daugelis žmonių žavisi jų ūkio modeliu, tad šeima dažnai rengia seminarus ir susitikimus, kurių metu dalijasi savo patirtimi.