Išbandyti akių lašai, leidžiantys žmogui matyti tamsoje (5)
Biochemijos srityje dirbantys mokslininkai iš JAV išsiaiškino, kaip į žmogaus akis įdiegti naktinį matymą, kuris leistų žmogui visiškoje tamsoje objektus matyti 50 metrų atstumu keletą valandų.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Svarbiausiais elementas šiame eksperimente buvo šviesai jautri medžiaga – chlorinas e6(Ce6), kuri gaunama iš jūros gyvių ir iki šiol ilgą laiką buvo naudota vėžio gydymo tyrimuose, skelbia Sciencealert.com. Clorinas e6 efektyvus gydant naktinį aklumą ir gali pagerinti akių sutrikimus turinčių žmonių matomumą prieblandoje.
Mokslininkų komanda „Science for The Masses“, kuri save vadina „bioprogramišiais“, sugalvojo, kaip panaudoję šią medžiagą dar galėtų pagerinti matomumą tamsoje.
Idėjos ištakos kilo dar iš 2012 m. patento, kuriame skelbiama, kad kai žmogaus akyje panaudojamas Ce6 mišinys, insulinas ir fiziologinis tirpalas, tinklainė jį sugers ir padidins matomumą prieblandoje. Patente taip pat minima, kad vietoje insulino gali būti naudojamas chemikalas dimetlisulfoksidas (DMSO). „Science For The Masses“ komanda sumanė panaudoti juos abu ir tokiu būdu padidinti tirpalo pralaidumą.
Eksperimentą atliko vienas mokslininkų komandos narių Gabrielis Licina. Prieš dalyvaujant tyrime jo akys buvo išvalytos fiziologiniu tirpalu. Vėliau per pipetę į akis buvo įlašinti keli chlorino e6 medžiagų mišinio lašai, o ant akių uždėtos linzės, kurios sumažino tikimybę į akis patekti šviesai. Akys nuo šviesos iki testo papildomai buvo saugomos saulės akiniais.
Tuomet G. Licina ir keturi kontroliniai tyrimo dalyviai buvo nuvesti į tamsią aplinką. Praėjus maždaug valandai G.Licina visiškoje tamsoje ėmė matyti už dešimties metrų esančių objektų kontūrus. Ilgainiui matymo atstumas padidėjo iki 50 metrų. Jis gebėjo identifikuoti skaičius, raides ir kitus simbolius visiškoje tamsoje.
Vėliau G. Licina ir kiti tyrimo dalyviai naktį buvo nuvesti į mišką ir turėjo identifikuoti už 50 metrų esančius žmones. Žmogus su įšvirkštu chlorinu e6 žmones tiksliai atpažino 100 proc. atvejų, o kiti tyrimo dalyviai – tik kas trečią kartą.
„Bioprogramišiai“ pripažįsta, kad reikia atlikti dar daug bandymų, tačiau gera žinia ta, jog ši technologija yra saugi – ji ne kartą buvo patikrinta kituose tyrimuose, o bandyme naudotos medžiagos yra nebrangios.