Mokslininkai: virš Ramiojo vandenyno bręsta stipriausias El Ninjo per visą istoriją  (1)

JAV vyriausybė penktadienį perspėjo, kad mokslininkų taip stebimo El Ninjo sąlygos tęsis neįprastai ilgai – greičiausiai dar devynis mėnesius.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kai paprastai per maždaug 3 mėnesius šilto vandens sluoksnis pilnai pasikeičia nuo pietryčių Azijos iki Pietų Amerikos.

Nacionalinės orų tarnybos klimato spėjimo centras pranešė, kad egzistuoja 90 proc. tikimybė, jog El Ninjo šiais metais tęsis ir žiemą. Tarnyba perspėjo, kad El Ninjo gali palengvinti Kalifornijoje trunkančią sausrą ir kad yra 80 proc. tikimybė jog, El Ninjo šiauriniame pusrutulyje truks iki ankstyvo pavasario.

Kitoje JAV dalyje El Ninjo poveikis greičiausiai bus silpnas visą vasarą ir sustiprės rudenį. El Ninjo, kuris nulemia Ramiojo vandenyno temperatūrų kilimą, gali turėti niokojančius padarinius žemės ūkiui.

Šis reiškinys gali sukelti smarkias liūtis ir potvynius Pietų Amerikoje ir karštą orą nuo Azijos iki pat Rytų Afrikos, taip pat gerokai padidina kritulių tikimybę JAV žemės ūkiui svarbiuose regionuose.

Mokslininkai patvirtino, kad El Ninjo sukels kritulius tropikuose ir sausras Afrikoje bei Indijoje.

El Ninjo yra pusiaujinis vandenyno srovių pasikeitimas, kurio metu susiformuoja šilto vandens bangos, dar žinomos kaip Kelvino bangos, kurios juda nuo vakarinės Ramiojo vandenyno dalies iki Pietų Amerikos.

Paviršiaus vandenys centrinėje ir rytinėje Ramiojo vandenyno jūros dalyse tampa gerokai šiltesni nei įprastai, todėl pasikeičia vandens judėjimo kryptis. El Ninjo taip pat turi reikšmingos įtakos orams gerokai toliau nuo tropikų ir praktiškai visos planetos klimatui.

Aut. teisės: 15min.lt
(35)
(0)
(35)

Komentarai (1)