Atrasta keista žvaigždė, kuri gali būti nežemiškos civilizacijos įvilkta į Daisono sferą  (8)

Mokslininkai paskelbė atradę keistą žvaigždę, kuri, jų teigimu, gali būti apgaubta milžiniškos sferinio pavidalo struktūros, kurią galėtų pastatyti tik ypač pažangi nežemiška civilizacija. Už 1 480 šviesmečių esanti žvaigždė KIC 8462852 kosminiu teleskopu Kepler buvo stebima ilgiau nei ketverius metus – nuo 2009-ųjų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kol kas mokslininkai pripažįsta negalį paaiškinti keistų jos skleidžiamos šviesos pokyčių (fliuktuacijų).

"Nieko panašaus į tokią žvaigždę dar nesame matę, - sakė Jeilio universiteto astrofizikė Tabetha Boyajian. – Tai labai keista. Iš pradžių manėme, kad  tai – duomenų klaida ar kosminio teleskopo manevro klaida. Tačiau mes viską kruopščiai patikrinome. Kepler misijos metu stebėjome nevienodos formos ir nereguliarius KIC 8462852 žvaigždės susitraukimus, kurių metu žvaigždės spindulingumas sumažėdavo iki 20 proc."

Astronomai įdėmiai stebėti šią žvaigždę pradėjo nuo 2011 m.

"Priblėsimai trukdavo nuo 5 iki 80 dienų, - dėsto keistą šviesulį stebėję mokslininkai. – Analizuodami stebėjimų duomenis, patikrinome įvairius tokio mįslingo žvaigždės elgesio scenarijus. Vienas jų – dulkių telkiniai, skriejantys aplink pagrindinės sekos žvaigždę. Esame linkę manyti, kad šis scenarijus labiausiai atitinka stebėjimo duomenis."

Tačiau kai kurie specialistai mano, kad tai gali būti šis tas žymiai įdomesnio.

"Žinoma, nežemiškos civilizacijos hipotezė - bene mažiausiai tikėtina, ir mokslas tokią keltų vieną paskutiniųjų, - samprotauja Pensilvanijos universiteto astronomas Jasonas Wrightas. – Vis dėlto šis atvejis yra kaip tik toks – jį galima vertinti kaip žvaigždę gaubiančią konstrukciją, kurią galėjo pastatyti labai pažangi civilizacija."

J. Wrightas su kolegomis mano, kad toks žvaigždės šviesumo kitimas gali būti aiškinamas ir "megastatinių spiečiumi" – pvz., kosminiu saulės kolektorių telkiniu.

"Ar tai būtų pažangi civilizacija, eksploatuojanti milžiniškus savo galaktikos žvaigždžių energijos kiekius savo reikmėms, ar tai būtų dar kas nors neįsivaizduojamo – esminiai termodinamikos dėsniai byloja, kad ši energija turi būti išspinduliuota šilumos pavidalu infraraudonųjų spindulių viduriniajame segmente, - sakė J. Wrightas. – Pagal tuos pačius principus mūsų kompiuteriai išspinduliuoja šilumą, kai yra įjungti."

(88)
(6)
(82)

Komentarai (8)