Lietuvoje beveik nėra sveikų žmonių? Stebinantys viso kūno MRT tyrimų rezultatai  (8)

Per pirmąjį mėnesį, kurio metu „Affidea Lietuva“ diagnostikos centras atlieka viso kūno magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimą, tik trims procentams išsityrusių asmenų nebuvo nustatyta jokių organizmo patologijų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Medikų teigimu, tokie rezultatai verčia sunerimti ir ragina daugiau kalbėti apie vėžio bei kitų ligų profilaktinę diagnostiką, rašoma pranešime spaudai.

„Viso kūno MRT tyrimas identifikuoja akivaizdžius organų ar jų audinių pokyčius bei leidžia spręsti, ar yra būtinybė atlikti detalesnę atskirų kūno dalių ar organų diagnostiką. Nemaloniai nustebino tai, kad tik itin mažai pacientų daliai, atvykusiai pasitikrinti šiuo moderniu aparatu, nebuvo nustatyta jokių sveikatos sutrikimų. Kai kurie žmonės atvyko išsitirti dėl vienų negalavimų, tačiau tyrimo metu jiems buvo nustatytos patologijos, apie kurias pacientai net neįtarė“, – pasakoja „Affidea Lietuva“ diagnostikos centro radiologė Silvija Jakštienė.

Gydytoja pažymi, kad daug nustatytų patologijų – vėžiniai susirgimai.

„Viso kūno MRT tyrimas gali anksčiau ir tiksliau nustatyti onkologinę ligą pačioje jos pradžioje, tuo įsitikinome jau per pirmąjį mėnesį. Taip pat daliai pacientų buvo nustatytos vėžio metastazės kauluose ir kiti vėžio vystymosi atvejai“, – aiškina radiologė.

Anot jos, liga ar patologija mūsų kūne gali slypėti net ir tada, kai to nenujaučiame, todėl svarbu profilaktiškai ir nuosekliai darytis tyrimus, ne mažiau svarbu ir drąsiai kalbėti apie savo patirtis, dalintis žiniomis su bičiuliais ir artimaisiais.

„Lietuviai vis dar delsia ir bijo tikrintis savo sveikatą. Labai svarbu suprasti, kad laiku išgirsta diagnozė dažnai nėra nuosprendis, ir atsakingai tikrindamiesi sveikatą bei ragindami tai daryti savo artimuosius, galime laimėti laiko ir taip pergudrauti ligą. Su liga susidūrusių žmonių sėkmės istorijų nuolat daugėja, labai norėtųsi daugiau jų išgirsti ir Lietuvoje“, – sako S. Jakštienė.

Viso kūno MRT tyrimas – tai neinvazinė patikra, kurios metu matomi viso kūno ir organų vaizdai. Jis ypač naudingas tiriant pacientus, kuriems gali prireikti daugybės tolimesnių tyrimų. Skenavimo metu galima aptikti navikinius susirgimus, metastazes, uždegiminius židinius, limfmazgius, trauminius ar kitus pažeidimus. Viso kūno MRT patikimai nustato naviko plitimą į kaulus, taip pat yra ypač naudingas vaikų ligų diagnostikai, nes nėra jonizuojančios spinduliuotės.

Viso kūno MRT taip pat naudojama kaip patvirtinimo priemonė teoriškai sveikiems pacientams, kurie nerimauja dėl savo sveikatos būklės ir nori būti tikri, jog yra visiškai sveiki.

Aut. teisės: delfi.lt
(40)
(7)
(33)

Komentarai (8)