Kas šioje nuotraukoje ne taip? Tokių anomalijų daugėja  ()

Kinijoje, Hunano provincijoje, gimė labai išskirtinis vaikas. Iš pradžių kėlęs tėvams didelį susirūpinimą, kūdikis pamažu pelnė aplinkinių simpatijas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kuo šis vaikas ypatingas? Tuo, kad turi rankas, su 15 pirštų, o kojas – su 16. Be to, kiekviena mažylio ranka turi po dvi plaštakas, bet nėra nykščių, pranešė CNN.

Polidaktilija (daugiapirštystė) – gana paplitęs anatominis nukrypimas, pasitaikantis vienam iš penkių tūkstančių naujagimių. Paprastai „atliekamas“ pirštas pašalinamas dar vaikystėje.

Berniuko tėvai mėgina surinkti 30 tūkstančių dolerių operacijai. Per internetą jiems jau pavyko gauti daugiau kaip 6 tūkstančius.

Gydytojai pareikalavo tokios sumos, kadangi reikia ne tik pašalinti „atliekamus“ pirštus, bet ir suformuoti nykščius, be kurių žmogus negali paimti daiktų.

Pranešama, kad vaiko motinai irgi serga polidaktilija – ji turi po šešis pirštus ant kiekvienos rankos ir kojos. Su panašia anomalija gimė tokios garsenybės kaip Opra Vinfri ir Heilė Beri.

O „rekordas“ priklauso berniukui iš Indijos Akšatui Saksenai, kuris iš viso turi 34 pirštus – po septynis ant rankų ir po 10 ant kojų.

Lietuvoje polidaktilija pasitaiko ypač retai: 8 naujagimiams iš 10 tūkstančių. Tačiau tarp afroamerikiečių šis apsigimimas labai paplitęs: 1 iš 100 naujagimių turi 6 ar daugiau pirštelių.

Šį apsigimimą gali sukelti cheminės, radiacinės, endokrininės ar infekcinės priežastys, bet jas nustatyti sunku. Dažniausia daugiapirštystės priežastimi tampa genetinės ligos arba paveldimumas.

Daugiapirštystės problema retai kada sprendžiama iš karto po gimimo, operacija atliekama 2-3 gyvenimo metais.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(20)
(3)
(17)

Komentarai ()