Gera žinia: po dramatiškos tylos „Rosetta“ grįžo!  ()

Novatoriškas Europos kosminis aparatas „Rosetta“ atnaujino kometos tyrinėjimo misiją po „dramatiško savaitgalio“, kai ryšys su juo buvo nutrūkęs beveik 24 valandas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Aparato navigacijos sistemos, kuri veikia fiksuodama žvaigždžių padėtį, darbas tikriausiai buvo sutrikęs todėl, kad dulkių dalelės netoli kometos paviršiaus buvo palaikytos tolimomis žvaigždėmis, nurodė Europos kosmoso agentūra (ESA).

„Šeštadienį vakare beveik 24 valandoms praradome ryšį su kosminiu aparatu“, – ESA tinklaraštyje apie „Rosetta“ parašė misijos vadybininkas Patrickas Martinas.

„Preliminari mūsų skrydžio dinamikos komandos analizė rodo, kad žvaigždžių sekimo prietaisai pasirinko netikrą žvaigždę“, – nurodė jis. Taip nutiko aparatui priartėjus per 5 km nuo kometos ir pakėlus nuo jos ledo dulkes.

Aparatas išjungė savo prietaisus, nutraukė kontaktus su Žeme ir įjungė „saugų režimą“.

Kontaktai buvo atnaujinti iki pirmadienio, bet „Rosetta“ padėtis nebuvo žinoma dar kelias valandas, kol kontrolieriai žemėje neišanalizavo pirmųjų atsiųstų navigacinių atvaizdų.

„Patvirtinu, kad kosminio aparato statusas yra „grįžęs prie normalaus režimo“, prietaisai vėl ... veikia“, – ketvirtadienį AFP sakė P.Martinas.

Aut. teisės: BNS
(31)
(1)
(30)

Komentarai ()