S.Hawkingas apie žmonijos progresą: „kaip buvom, taip ir esam godūs bei kvaili“  (3)

Profesorius Stephenas Hawkingas drąsiai pareiškė, jog planetos tarša ir žmogaus kvailumas yra dvi didžiausios grėsmės žmonijai. Taip pat jis yra susirūpinęs dėl tendencijų karyboje, rašo independent.co.uk.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Televizijos laidoje „Larry King Now“ garsiausias pasaulio fizikas teoretikas sakė, kad „mes tikrai netapsime mažiau godūs ar mažiau kvaili“. Taip jis įvertino paskutinių dešimties metų požiūrį į aplinkosaugą.

„Prieš šešerius metus aš perspėjau apie taršą ir per didelį gyvenimo tankį, tačiau tapo tik dar blogiau. Nuo mūsų paskutinio interviu populiacija išaugo perpus, o pabaigos nematyti“, – sakė S. Hawkingas.

Jis tvirtino, kad jei tokios tendencijos laikysis ir toliau, tai atėjus 2100 m. Žemėje gyvens 11 mlrd. žmonių. Oro tarša per paskutinius penkerius metus padidėjo 8 proc. Daugiau nei 80 proc. miesto gyventojų pasaulyje kenčia nuo per didelės taršos ir gyvena kenksmingomis sąlygomis.

„Oro taršos padidėjimas, didėjantys išskiriamo anglies dioksido kiekiai. Ar tikrai tikimės nepavėluoti ir išvengti pavojingų globalinio atšilimo padarinių?“ – klausė jis. Taip kosmologas kalbėjo Tenerifėje vykusioje mokslo konferencijoje, kuri buvo skirta aptarti jo gyvenimo pasiekimus.

S. Hawkingas patvirtino, kad nerimą jam kelia ir ateities dirbtinio intelekto technologijos, kurių pirminė paskirtis – gynyba. Jis pasakė: „Vyriausybės, atrodo, užsiima kurdamos dirbtinio intelekto ginklus, išmaniuosius lėktuvus ir panašius ginklus. Panašu, kad žmogaus rasei naudingų projektų, tokių kaip medicinos priežiūros gerinimas, finansavimas vis mažėja.“

„Nemanau, kad dirbtinio intelekto pažanga bus labai naudinga. Kai tik mašinos pasieks kritinę vystymosi stadiją ir pradės kurti save pačios, mes jau negalėsime prognozuoti, ar jų tikslai sutaps su mūsiškiais.“

Profesorius S. Hawkingas Starmus konferencijoje Tenerifėje atskleidė ambicingų planų: nupiešti visos žinomos visatos žemėlapį, naudojantis spinduliuotės modeliais.

Aut. teisės: delfi.lt
(50)
(3)
(47)

Komentarai (3)