Oklahomoje išmatuotas ilgiausias žaibas pasaulyje: toks būtų matomas visoje Lietuvoje (Video)  (1)

Žaibas – vienas efektingiausių gamtos reiškinių, planetos atmosferoje trenkiantis dažniau nei 3 mln. kartų per parą. Tačiau meteorologai papasakojo apie ilgiausią per visą stebėjimų istoriją užfiksuotą žaibą. Jo kirtis dangumi nusidriekė net 321 km.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rekordinio ilgio žaibas užfiksuotas 2007 m. birželio 20 d. virš Oklahomos (JAV).

O štai 2012 m. rugpjūčio 30 d. virš Prancūzijos meteorologams pavyko užfiksuoti ilgiausiai švytėjusi žaibą – jis danguje  buvo matomas net 7,74 sekundės. Tiesa, šis žaibas nukeliavo "tik" apie 160 km.

 Pasaulio meteorologų organizacijos ekspertai šiais rekordais oficialiai papildė visų laikų gamtos reiškinių rekordų sąrašą.

Palydovinių stebėjimų duomenys byloja, kad Žemėje kiekvieną sekundę trenkia 30 žaibų (įskaitant ir tuos, kurių iškrovos vyksta ne į žemės paviršių, o į debesis).

Šiemet NASA skelbė viename iš palydovų aktyvavusi žaibų stebėjimo sistemą Lightning Imaging Sensor (LIS), kuri nustatė, kad labiausiai Žemėje žaibuoja virš Venesuelos. Konkrečiau – virš jau aprašyto Marakaibo ežero, kur per metus įvyksta vidutiniškai 297 audros su perkūnijomis. Virš Marakaibo ežero per metus trenkia 1,2 mln. žaibų.

Tačiau naujieji žaibų rekordai byloja, kad Žemės atmosferoje esama ir kitų aukštos įtampos vietų.

(22)
(4)
(18)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: