Koks pragaras vyko Šilutės rajone XX amžiaus viduryje? Kur kasa, ten palaikai  ()

Aiškėja, kur palaidoti karo ir pokario metais Macikų koncentracijos stovykloje laikyti lietuviai bei užsieniečiai. Pradėjus kasinėti masines kapavietes imta kalbėti apie galimus tūkstančius palaikų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šilutės rajono Armalėnų kaimo gyventojai dar sovietmečiu žinojo apie netoliese esančias masines kapavietes, nors nei jų ribos, nei tikrasis dydis nebuvo žinomas. 2012 metais tiesiant vandentiekį ekskavatoriaus kaušas išvertė žmogaus palaikus. Paaiškėjo, kad jų čia – ne vieneri. Buvo atliktos ekspertizės.

Prieš savaitę Klaipėdos universiteto archeologai pradėjo kasinėjimus ir iškart aptiko šiurpokų radinių – tris laidojimo duobes, kurių kiekvienoje buvo po 10 žmonių palaikų. Kasinėjant toliau paaiškėjo, kad šios laidojimo duobės tęsiasi į skirtingas puses. Už 70 metrų nuo šios vietos vėl rastos panašios duobės. Todėl dabar kalbama, kad nužudytų žmonių palaikų čia gali būti ir tūkstantis ar daugiau.

Vietos gyventojai jau pusiau juokais kalba, kad gatvę, šalia kurios vyksta kasinėjimai, derėtų pervadinti iš Žaliosios į, pavyzdžiui, Macikų aukų. Macikuose tarpukariu buvo Lietuvos kariuomenės kareivinės.

Šalį okupavę vokiečiai čia įkūrė koncentracijos stovyklą, kurioje buvo kalinami antihitlerinės koalicijos pajėgų kariai. Lietuvą užkariavus sovietams čia veikė GULAG skyrius. Todėl dabar pradėtose kasinėti masinėse kapavietėse rasta ir anglų, ir prancūzų, ir amerikiečių palaikų. Taip pat aptikta tarpukario nepriklausomos Lietuvos armijos karių milinių sagų bei įvairių žetonų.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(27)
(2)
(25)

Komentarai ()