„Kava gerti čia ar išsinešti?“ - nuo atsakymo priklauso, kiek sukelsite rūpesčių ir bėdų (Video)  (6)

Vienkartinį karšto gėrimo puodelį sudaro 95 popieriaus ir tik 5 procentai plastiko, tačiau būtent ši dalis ir yra kliūtis perdirbti jį kartu su popieriumi. Per metus Lietuvoje sunaudojama apie 40 mln. popierinių karšto gėrimo puodelių, jų didžioji dalis bendru komunalinių atliekų srautu keliauja į sąvartyną – taip itin teršiama aplinka.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Apie 65 proc. vartotojų vienkartinius puodelius metą į bendrą komunalinį srautą, į paprastas šiukšliadėžes, 13 proc. į popieriui skirtą. Tai parodo, jog visuomenėje vyrauja klaidinga nuomonė, neteisingas požiūris į šių pakuočių tvarkymą – dauguma galvoja, kad jie yra perdirbami į popierių, nors Lietuvoje tokių technologijų neturima ir kol kas jie yra šalinami sąvartyne“, – teigia KTU Aplinkos inžinerijos instituto doktorantė Valdonė Daugėlaitė.

Daugiau informacijos apie vienkartinių kavos puodelių žalą aplinkai - video siužete nuo 16 min.

Įmonių, parduodančių gėrimus tokiose pakuotėse, atstovai teigia, kad klientams, ketinantiems karštus gėrimus gerti kavinėse, siūloma juos išpilstyti į keraminius puodelius. Tačiau didžioji vartotojų dalis kavą ar kitą gėrimą išsineša ir, kur panaudotą puodelį išmeta, pardavėjai kontroliuoti negali.

„Mūsų veiklos modelio ašis yra kava išsinešti ir mes prarandame bet kokią kontrolę, kai puodelis išnešamas už mūsų kavinės durų – į miestą, į parką ar kažkur kitur“, – sako „Coffee Inn“ įkūrėjas Nidas Kiuberis.

V. Daugėlaitė pastebi, kad pakuotes perdirbti galima būtų sekant Didžiosios Britanijos pavyzdžiu, kur yra įdiegta speciali šių puodelių surinkimo ir perdirbimo sistema.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(11)
(1)
(10)

Komentarai (6)