Tiesiog neįtikėtina: remiantis kovai su terorizmu skirtais įstatymais Rusijoje sulaikytas programuotojas, nes viešai kalbėjo apie... jogą  ()

Programuotojas Dmitrijus Ugajus Sankt Peterburge buvo sulaikytas už spalį viename festivalyje pasakytą kalbą apie jogos filosofiją.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jogos treneris Rusijoje sulaukė kaltinimų, kad pažeidė kovai su terorizmu skirtą įstatymą. Šiandien tęsiamas hinduisto teismas kelia nerimą, kad Rusijos valdžia gali imti persekioti visus jogos mėgėjus.

44 metų rusui buvo paskirta bauda už esą neteisėtai vykdomą misionieriaus veiklą. Mat pagal naują kovos su terorizmu įstatymą tokia veikla yra draudžiama. Liepą prezidento Vladimiro Putino pasirašytas įstatymas draudžia religinėms grupėms skleisti savo tikėjimą žmonėms, kurie priklauso vyriausybės nurodytam tradicinių religijų sąrašui.

Nors D.Ugajui neiškelta baudžiamoji byla, Rusijoje šiuo metu svarstoma, kad jeigu jis būtų pripažintas kaltu dėl šio administracinio pažeidimo, teisėsauga toliau galėtų persekioti net jogos trenerius sporto klubuose. Tiesa, joga Rusijoje užsiima ne tik milijonai žmonių, bet ir aukšto rango politikai. Antai prieš dešimtmetį premjeras Dmitrijus Medvedevas irgi teigė pamėgęs taip leisti laisvalaikį.

D.Ugajų spalio pabaigoje policija sulaikė net nepabaigus kalbos apie savo pomėgį. Reaguodami į skundą pareigūnai nutraukė diskusiją, įsodino jį į automobilį ir nuvežė į policijos nuovadą. Ten pareigūnai paprašė jo pasirašyti tuščiame popieriaus lape. Jogos instruktorius su tuo nesutiko, tad policija jį paleido net nepaaiškinusi, už ką sulaikė.

Skundą dėl D.Ugajaus kalbų pateikęs Nailas Nasibulinas apkaltino rusą esant misionieriumi, kuris „jaunus žmones vilioja prisijungti prie religinės hinduistų organizacijos prisidengęs kultūros renginiais“. Tiesa, kaip pranešė Rusijos naujienų portalas „Media Zona“, pats N.Nasibulinas priklauso stačiatikių misionierių grupelei.

Praėjus 2 mėnesiams D.Ugajus sužinojo, kad jam pateikti kaltinimai dėl neteisėtos misionieriaus veiklos. Rusas pripažįsta esąs hinduistas, tačiau neigia, kad vykdė misionieriaus veiklą. „Rėmiausi leidiniais, kuriuos naudoja visi Indijos filosofiją dėstantys universitetai. Kalboje nepaminėjau nė vienos religinės organizacijos, knygos ar asmenybės – tik Jėzų Kristų ir Budą“, – aiškino D.Ugajus.

Jogos mėgėjai visoje Rusijoje sunerimo dėl D.Ugajaus teismo. „Ar tai reiškia, kad dabar visus jogos mokančius arba ja užsiimančius rusus valdžia galės persekioti? Regis, stalinizmo laikai jau praėjo“, – socialiniame tinkle „Twitter“ piktinosi Rusijos aktorė ir dainininkė Sati Kazanova.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(17)
(3)
(14)

Komentarai ()