Kaip vilkolakio sindromą turinti mergaitė tėvus pavertė turtuoliais  ()

Visiems, kurie bent kartą buvo matę šią mergaitę, ji atrodė mažų mažiausiai keista. Alice Elizabeth Doherty sirgo itin reta genetine liga, dėl kurios visas jos veidas buvo apaugęs plaukais, rašoma hefty.co. Tiesa, šios mergaitės istorija – tikrai ne šių dienų. Mažoji Alice gimė 1887 metų kovo 14 dieną.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Deja, ne tik mergaitės kūnas, bet ir visas veidas buvo apaugęs plaukais. Mergaitei buvo nustatytas „Vilkolakio sindromas“. Tuo metu, kai ji gimė, Amerikoje tokių kūdikių buvo galima suskaičiuoti vos kelis. Tiesą sakant, dokumentuose tai buvo pirmoji užregistruota mergaitė, gimusi su tokiu sindromu.

Keisčiausia tai, kad Alice šeimoje daugiau nebuvo tokių išsigimimo atvejų – jos tėvai ir artimieji buvo sveiki. Kadangi mergaitė gerokai išsiskirdavo savo išvaizda iš kitų vaikų, kaimynų tarpe ši šeima buvo tapusi didžiausių apkalbų objektu.

Mergaitės tėvams buvo sunku susitaikyti su tuo, kad jų dukra turi tokį retą sindromą.

Tačiau kaimynų paskatinimas ir kai kurių žmonių palaikymas padėjo mergaitės tėvams į sunkią ligą pažvelgti kiek kitu kampu. Kai mergaitei buvo vos dveji metai, ji tapo vietinio miestelio sensacija. Mergaitės tėvai tiesiog rengdavo pasirodymus, o žmonės mokėdavo pinigus tam, kad galėtų pamatyti pačios keisčiausios išvaizdos mergaitę.

Kai tėvai pastebėjo neįtikėtiną pasisekimą, mergaitė su tėvais pradėjo važinėti ir į kitus miestus. Ji tapo tikra mažąja sensacija. Po kiek laiko šeima dėl mergaitės išskirtinumo ir itin reto sindromo tiek pralobo, kad galėjo gyventi kaip tikrų tikriausi turtuoliai.

Tuo metu Alice nebuvo vienintelė mergaitė, kurios šeima galėjo puikiausiai išgyventi iš sindromo, kuris traukte traukė žmones.

Žurnalistai Alice apibūdino tik geruoju: visada draugiška ir paslaugi. Tiesa, vieši pasirodymai jai buvo kančia.

Alice mirė mįslingomis aplinkybės 1933 metais liepos 13 dieną. Tikslios priežasties ir vietos niekas nežino.

„Vilkolakio sindromas“ yra ypač retas, bet itin lengvai paveldimas sutrikimas. Mokslininkai nėra tikri, kiek žmonių yra šios būklės, tačiau milijardinėje Kinijos populiacijoje žinomi bent 30 atvejų.

Sutrikimą turintiems vyrams ir moterims ant veidų bei viso kūno užauga neįtikimai daug tamsių plaukų. Kai kurie jų taip pat turi plačią, plokščią nosį, dideles ausis, didelę burną, storas lūpas ir, kartais, padidėjusią galvą bei žandikaulį.

Aut. teisės: TV3
TV3
(17)
(1)
(16)

Komentarai ()