10 įdomiausių savaitės mokslo naujienų (2017–04–17)  ()


Visi šio ciklo įrašai

  • 2017-04-17 10 įdomiausių savaitės mokslo naujienų (2017–04–17)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

1:
  Sukurtas „neigiamos masės“ skystis

Vašingtono valstijos universiteto tyrėjai sako sėkmingai sukūrę superšaltų atomų skystį, kuris elgiasi taip, lyg turėtų neigiamą masę – ir siūlo jį naudoti kai kurių keistų Visatos tolybėse vykstančių reiškinių tyrimams.

sciencealert.comtechnologijos.lt

2:
  Marso atmosferoje metalo sluoksniai, kurių neturėtų būti

NASA MAVEN (Mars Atmosphere and Volatile Emission) zondas aptiko atmosferos metalo jonų sluoksnį, kurio egzistavimas paneigia modelį, galima sakyti, paremtą Žemės atmosfera.

newscientist.comtechnologijos.lt

3:
  Patobulinti pomidorai: skirtumą pajusite tik atsikandę

Japonijos mokslininkai paredagavo pomidorų genomą taip, kad augalai neturėtų sėklų ir jų nereikėtų apdulkinti. Darbo rezultatai publikuoti žurnale Scientific Reports.

nature.comtechnologijos.lt

4:
  Kaip fotosintezės nukopijavimas pakeis(tų) pasaulį

Sujungus gyvas ląsteles su geriausiai šviesos energiją sugeriančia technologija, galima sukurti kiborgų fabrikus, kuriuose būtų išgaunama švari energija ir naujos medžiagos. Ir ne tik Žemėje.

newscientist.comtechnologijos.lt

5:
  Aštuonkojai prisitaikymą reguliuoja patys

Izraelio mokslininkai išsiaiškino, kad aštuonkojai ir jų giminaičiai iš dvižiaunių poklasio, adaptuodamiesi prie aplinkos, aktyviai redaguoja savo RNR. Toks gebėjimas – tradicinės genų ekspresijos alternatyva, jis sulėtina genomo kaitą, tačiau daro galvakojus protingesniais. Straipsnis apie tyrimą paskelbtas žurnale Cell

sciencemag.orgtechnologijos.lt




6:
  Jūrinių vėjo jėgainių parkai pirmą kartą elektrą tiekia be subsidijų

Vokietijos elektros tinklo reguliatorius patvirtino pirmojo jūrinių vėjo jėgainių parko, kuris elektrą parduos pagal rinkos kainą, be vyriausybės paramos ir subsidijų. Bundesnetzagentur sprendimu, leista statyti 1490 MW vėjo jėgainių parką Šiaurės jūroje. Statytojai pažadėjo tiekti elektrą rekordiškai žema kaina – 4,40 € už MWh, kas yra mažiau nei dešimtadalis ankstesnių jūrinių vėjo jėgainių energijos kainos.

bloomberg.com

7:
  FDA patvirtino susitarimą, kuris galėtų pakeisti bandymus su gyvūnais mažu lustu

Ateitis be bandymų su gyvūnais artėja. Antradienį JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) sutarė bendradarbiauti kūrimo ir vystymo srityje su Emulate, kompanija, kuriančia „organų lustuose“ technologiją.

businessinsider.de

8:
  Save mokantis dirbtinis intelektas širdies infarktus prognozuoja geriau už gydytojus

Gydytojai turi daug įrankių, padedančių prognozuoti pacientų sveikatą. Bet, kad ir kaip norėtų, jie negali atsižvelgti į visą žmogaus organizmo sudėtingumą. Širdies infarktus prognozuoti itin sunka. Dabar mokslininkai pademonstravo, kad mokytis gebantys kompiuteriai gali tai atlikti geriau, nei vadovaujantis standartiniais medicinos kriterijais, ir taip ženkliai padidinamas prognozavimo tikslumas. Įgyvendintas šis metodas galėtų išsaugoti tūkstančius ar net milijonus gyvybių.

sciencemag.org

9:
  Astronomai galbūt užfiksavo pirmąjį tiesioginį juodosios bedugnės vaizdą

Naudodami didelį teleskopų tinklą, mokslininkai surinko duomenis, kurie gali atverti naujus gravitacijos supratimo horizontus.

news.nationalgeographic.com technologijos.lt

10:
  Įrenginys ima vandenį iš oro, naudodamas tik Saulės energiją

Įsivaizduokite namus, kur vandens poreikis tenkinamas, imant vandenį iš oro netgi sausame klimate ar dykumose, naudojant tik Saulės energiją. Tokia ateitis gali būti ne tokia jau tolima, – šią savaitę pademonstruotas vandens rinkimo įrenginys, naudojantis tik aplinkinę šviesą ir kasdien galintis išgauti kelis litrus vandens netgi 20 procentų drėgnumo aplinkoje – toks lygis dažnai būna sausringose vietovėse.

phys.org

technologijos.lt

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(14)
(0)
(14)

Komentarai ()