Šiaurės Korėja branduoliniu smūgiu grasina jau ir Australijai: koks bus šios valstybės atsakas? (Video)  (1)

Pchenjanas perspėjo Australiją, kad jai gali būti suduotas branduolinis smūgis, jeigu Kanbera „aklai ir uoliai laikysis JAV linijos“, rašo naujienų agentūra AP.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šiaurės Korėjos valstybinė naujienų agentūra KCNA cituoja šalies Užsienio reikalų ministerijos atstovą spaudai, kuris griežtai kritikavo Australijos užsienio reikalų ministrę Julie Bishop. Australė šią savaitę sakė, kad Kanbera neatmeta galimybės skelbti daugiau sankcijų Šiaurės Korėjai.

„Jeigu Australija užsispyrusi seks JAV žingsniais izoliuoti ir dusinti Šiaurės Korėja bei toliau liks darbo brigada savo šeimininkei Amerikai, tai bus savižudiškas aktas, priartinantis prie branduolinio strateginės Šiaurės Korėjos jėgos smūgio“, – cituojamas korėjietis.

„Australijos užsienio reikalų ministrė verčiau pagalvoja dukart apie pasekmes, kurių gali sulaukti už savo neatsakingą plūdimąsi tam, kad pamalonintų JAV“, – grasino Šiaurės Korėjos atstovas. J.Bishop šią savaitę taip pat sakė, kad Šiaurės Korėjos branduolinė programa kels rimtą grėsmę Australijai, jei jos nesustabdys tarptautinė bendruomenė.

Jos teigimu, sankcijos pasiųstų aiškią žinią Pchenjanui, kad jo elgesys nebus toleruojamas, ir kad branduolinį ginklą turinti Šiaurės Korėja yra nepriimtina regionui. Š.Korėja į tokius žodžius atkirto, kad už ministrės pareiškimus niekada nebus galima dovanoti, ir kad jie yra išpuolis prieš taiką bei „teisėtus Šiaurės Korėjos savigynos žingsnius“.

JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as šiuo metu lankosi Australijoje. Jis šią savaitę perspėjo, kad Jungtinės Valstijos bet kokią Šiaurės Korėjos ataką atrems „triuškinančiu ir efektyviu“ atsaku. Prieš atvykdamas į Australiją D.Trumpo pavaduotojas apsilankė Pietų Korėjoje ir Japonijoje dar kartą patikinti sąjungininkų, nerimaujančių dėl spartėjančios Pchenjano raketų programos.

Aut. teisės: 15min.lt
(25)
(1)
(24)

Komentarai (1)